Фото: Хто має право на пільгову пенсію?

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Хто має право на пільгову пенсію?

Час прочитання: 3 хв.

Призначення пільгової пенсії регулюється законами «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення». Разом з тим, у царині пенсійного права є досить багато складних питань, для розв’язання яких потрібно не просто ознайомитися з текстом ключових нормативно-правових актів, а заручитися підтримкою фахового юриста. Причин є одразу декілька.

  • По-перше, Пенсійний фонд у багатьох ситуаціях є не на боці пенсіонера, тож його представники можуть відмовити у призначенні пенсії на пільгових умовах без належних підстав для цього.
  • По-друге, існують норми законодавства, котрі створюють колізію – тобто норми різних нормативно-правових актів з одного питання суперечать одна одній. І хоча практика Верховного та Конституційного Судів України зазвичай є на користь пенсіонера, чиновники ПФ, як правило, навпаки застосовують менш вигідну для нього норму. З огляду на це, юридична підтримка у питанні пільгової пенсії є дуже вагомою.

 

Які статті законодавства регламентують призначення пільгової пенсії?

Перелік тих працівників, за якими визнано право на пенсію на пільгових умовах, визначений у наступних статтях профільних нормативно-правових актів:

  • стаття 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
  • стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Щодо ключових умов для призначення пільгової пенсії, то серед них є:

  1. наявність певної тривалості страхового стажу, в тому числі – в особливо шкідливих, особливо важких умовах праці, на підземних роботах чи в окремих галузях виробництва;
  2. досягнення певного віку;
  3. дотримання вимог щодо атестації робочих місць.

Як вже зазначалося, іноді законодавчі норми перебувають в колізії між собою, як, приміром, призначення пільгової пенсії жінкам за Списком 1. Закон №1788-XII, при дотриманні вимог до стажу та атестації робочих місць, передбачає можливість виходу на пенсію в 45 років, а Закон №1058-IV – у 50 років. Своєю чергою, Конституційний Суд України закріпив право жінок, визначених у Списку 1, іти на пільгову пенсію в 45 років. Пенсійний фонд, натомість, відмовляє у призначенні пільгової пенсії у таких випадках, а його представники стверджують, що заявниці має виповнитися 50 років. Коли за супровід такої справи береться професійний юрист, який спеціалізується на пенсійному праві, ситуацію вдається зрушити з мертвої точки.

Вище наведено лиш один приклад, коли доцільною стає фахова юридична підтримка у питаннях пенсійного права. Насправді ж подібних кейсів є дуже багато. Їх об’єднує те, що ці справи – виграшні. Але, щоб досягти бажаного результату, треба бездоганно знати профільне законодавство та судову практику в зразкових справах, де рішення є обов’язковими для інших аналогічних кейсів.

 

Як може допомогти наш юрист по пенсійним справам?

Коли команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» береться за роботу в таких темах, на первинній консультації ми вирішуємо питання щодо права особи на пільгову пенсію. Якщо перспектива є позитивною, ми орієнтуємо клієнта у тому, які документи йому потрібно зібрати для її призначення.

Якщо ж є відмова від ПФ, а право особи на пільгову пенсію порушено, на первинній консультації ми аналізуємо зазначену відмову, будуючи план подальших дій та оскарження. Ми не спиняємося на півдорозі і ведемо клієнтів до результату.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація