Хто має право на пільгову пенсію та пенсію за вислугою років?

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права

Зв'язатися зараз

Хто має право на пільгову пенсію та пенсію за вислугою років?

Час прочитання: 4 хв.

Пільгова пенсія та пенсія за вислугою років належать до тих питань, з якими часто звертаються клієнти до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми спеціалізуємося на різних галузях права, у тому числі – на пенсійному, тож ви можете дізнатися усе необхідне не в загальних рисах, а саме у відповідності до своєї ситуації. Також ми можемо здійснити правовий супровід вашої взаємодії з уповноваженими державними органами та представництво в суді.

Хто має право на пільгову пенсію та пенсію за вислугою років? - information deskЯкі нормативно-правові акти регулюють питання пільгової пенсії та пенсії за вислугою років?

Отже, коли ми говоримо про пільгову пенсію та пенсію за вислугою років, то ключовими законами, котрі регулюють це питання, є наступні:

  • «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • «Про пенсійне забезпечення».

Торкнемося статей 13 та 114 названих нормативно-правових актів. Там згадуються Список 1 та Список 2, до яких входить перелік професій з важкими та шкідливими умовами праці.

Приміром, у Списку 1 перераховано великий спектр гірничих робіт, професій в галузі чорної металургії, виробництві коксопродуктів, вогнетривів, кольорових металів, генераторного газу. Також там є значна кількість професій у сфері хімічного виробництва, виготовлення устаткування для телебачення, радіо та зв’язку, охорони здоров’я, поліграфії тощо. Це наведені лиш окремі приклади, а сам перелік є значно ширшим. Те саме стосується і Списку 2.

Крім того, правом на пільгову пенсію відповідно до статті 114 можуть скористатися й інші особи, зокрема:

  • чоловіки, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства;
  • жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства та інші.

Також в контексті чинного законодавства варто звернути увагу на статті 54 та 55 Закону «Про пенсійне забезпечення». Згадані правові норми чітко регулюють правила призначення пенсії за вислугою років для:

  • окремих категорій працівників авіації і льотно-випробного складу (у тому числі працівники льотного і льотно-випробного складу, працівники, які здійснюють управління повітряним рухом і мають свідоцтво диспетчера, інженерно-технічний склад, бортпровідники);
  • окремих категорії працівників інших галузей народного господарства (у тому числі працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення; спортсмени – заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу – члени збірних команд; механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах та інші).

Людині, яка не має практики аналізу нормативно-правових актів, буває складно розібратися та з’ясувати, на що конкретно вона може розраховувати в контексті пенсії на пільгових умовах. Тож для цього є професійні юристи, аби усе роз’яснити в консультаційному форматі. До нашого адвокатського бюро клієнти дуже часто звертаються з такими питаннями, тож ми допоможемо якісно.

 

Хто має право на пільгову пенсію та пенсію за вислугою років? - gry 4843

Хто має право на пільгову пенсію та пенсію за вислугою років? - audit test 1Якими є ключові умови для того, щоб отримувати таку пенсію?

Аби оформити пенсію за вислугу років, потрібно:

  • мати стаж, передбачений конкретно для вашої професії та посади;
  • обов’язково звільнитися з роботи, котра дає право на таку пенсію (тобто – бути працюючим пенсіонером на такій посаді не дозволено).

Щодо ключової умови для оформлення пільгової пенсії, то це наявність певної тривалості стажу, у тому числі на роботі з важкими чи шкідливими умовами.

 

Хто має право на пільгову пенсію та пенсію за вислугою років? - team informationЧому іноді доводиться відстоювати правду в суді?

Дійсно, буває немало ситуацій, коли без компетентного представництва саме в судовій інстанції пенсіонеру буває складно захистити та відстояти свої права. Так складається тому, що уповноважені представники Пенсійного фонду нерідко діють всупереч чинними правовим нормам. Пенсіонеру або не нараховують стаж у відповідності з передбаченими правилами, або не враховують усіх тих видів грошового забезпечення, які мають впливати на розмір пенсії. Однак такі справи є виграшними, тож ви знаєте, куди можна звертатися, аби захистити свої законні права та інтереси.

Ми готові більш детально відповісти на ваші питання під час консультації. А якщо ваші пенсійні права порушуються, то допоможемо ефективно їх відстояти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація