Фото: ХТО МАЄ ПРАВО НА ПЕНСІЮ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ?

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

ХТО МАЄ ПРАВО НА ПЕНСІЮ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ?

Час прочитання: 3 хв.

Профільним законом України який визначає основні принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, є Закон України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015, який набрав чинність 01.05.2016 (далі – Закон № 889).

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ:

За загальним правилом, відповідно до частини 1 статті 90 Закону № 889 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Однак, прикінцевими положеннями Закону № 889 збережено право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу” (далі – Закон № 3723-ХІІ):

  • державних службовців, які на день набрання чинності цим Законом (01.05.2016) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 3723 та актами Кабінету Міністрів України;
  • осіб, які на день набрання чинності цим Законом  (01.05.2016) мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України  3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Тобто, прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889, законодавець передбачив, певні ВИМОГИ – за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII.

ЯКІ ДІЇ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ НА ПРАКТИЦІ ?

Аналізуючи численну практику запитів наших Клієнтів щодо даного питання, слід зазначити, що навіть з наявністю вищезгаданих підстав, Пенсійний фонд України все одно відмовляє у переході/призначенні такого виду пенсії. На жаль, вирішити його можна лише в судовому порядку.

АНАЛІЗ «СВІЖОЇ» СУДОВОЇ ПРАКТИКИ

Більшість рішень Пенсійного фонду України про відмову в перерахунку мотивовані тим, що за даними трудової книжки, відсутній необхідний стаж на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Однак, органи ПФУ не враховують, що пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

 

Спірним між сторонами у даних правовідносинах є:

  • питання зарахування до стажу на посадах державної служби різних періодів роботи чи то проходження військової служби, чи то роботи в органах місцевого самоврядування та інші.

Численною практикою суду, зазначено основний тезис, що «орган пенсійного фонду, як суб`єкт владних повноважень, трактує норми Закону на свій розсуд, і віддає перевагу найменш сприятливому для пенсіонера тлумаченню законодавства України».

Отже, якщо Ви відповідаєте вищезазначеним вимогам для призначення пенсії відповідно до Закону № 3723-ХІІ, слід таке право виборювати в судовому порядку і не зупинятись на відмові ПФУ, радимо звертатись до юристів АБ «Приходько та партнери», які на практиці знають як це зробити.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація