ХТО І КОЛИ ПОДАЄ ФОРМУ № 20-ОПП. ЯК ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧИТИ СТРОК ПОДАННЯ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ХТО І КОЛИ ПОДАЄ ФОРМУ № 20-ОПП. ЯК ПРАВИЛЬНО ВИЗНАЧИТИ СТРОК ПОДАННЯ

Час прочитання: 2 хв.

Податкові зобов'язання є невід'ємною частиною роботи будь-якої суб'єкта господарювання. Однією з частин податкової звітності є звітування за формою 20-ОПП. Дехто не розуміє, що це форма та як і коли потрібно її подавати. Для цього потрібно детально проаналізувати податкове законодавство.

Об'єкти, які підлягають під оподаткування 20-ОПП

  • автомобілі;
  • земельні ділянки;
  • торгові точки та об'єкти (магазини, кіоски тощо).

Хто подає форму 20-ОПП

Податкове законодавство вказує, що подавати звітність за вказаною формою мають як фізичні особи-підприємці так і юридичні особи. При чому, що звітність стосується ФОП які знаходяться на загальній формі оподаткування так і тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування. Тобто можна зробити висновок, що дана звітність подається всіма без виключеннями платниками податків.

Особливості

Варто зауважити, що дана форма звітності подається й у випадку, якщо платник оподаткування має у користуванні об'єкт, що підлягає оподаткуванню. Іншими словами, якщо ФОП орендує автомобіль, який не є його особистою власністю він все рівно має подавати звітність за формою 20-ОПП.

Щодо юридичних осіб, то також існує особливість у поданні такої звітності, а саме, що якщо відокремлений підрозділ подає інформацію у своєму звіті про об'єкт оподаткування, то головне підприємство у своєму звіті вже не відображає інформацію про це й же об'єкт оподаткування.

Ще варто зауважити, що якщо змінилися відомості про об'єкт оподаткування, то про це потрібно вказувати у формі 20-ОПП та позначати позначкою “зміни”.

Податок по об'єктах з форми 20-ОПП

Якщо заповнивши форму 20-ОПП, то це не означає, що по вказаних об'єктах потрібно сплачувати податок, оскільки відповідно податкового законодавства такі об'єкти можуть потрапляти під іншу сфера оподаткування, наприклад, податок на нерухомість, то в такому випадку не потрібно сплачувати повторний податок по вказаних об'єктах.

Строк подання

Податківці вказують, що форма 20-ОПП повинна подаватися у 10 денний строк, незалежно від того чи це реєстрація відкриття первинного об'єкта чи внесення змін до нього. Даний строк рахується з наступного дня після реєстрації відповідного об'єкта оподаткування чи внесення змін до нього.

Форма подання

Законодавство вказує на те, що форму 20-ОПП можна подати як паперовій так і в електронній формах. Паперова може бути подана безпосередньо до податкового органу або надіслана поштою листом. Електронна подається через електронний кабінет платника податків.

Як заповнити

Зразок заповнення можна знайти на сайті податкового органу або звернутися за допомогою до спеціалістів в галузі податкового права. Фахівці не лише допоможуть заповнити потрібну форму, але й нададуть відповіді на всі питання, які стосуються сплати податків та подання звітності, в тому числі і за формою 20-ОПП.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація