Громадянство Європейського Cоюзу

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Громадянство Європейського Cоюзу

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні багато людей прагнуть отримати громадянство Європейського Союзу. Якщо ви теж замислюєтеся над цим питанням, то можете звернутися за юридичною підтримкою до експертів практики міграційного права юридичної компанії «Приходько та партнери». І ми якісно допоможемо вам у такому запиті, оскільки міграційне право належить до фокусу практики нашої команди. Але, перш ніж розповісти про переваги своїх послуг в цьому напрямку, пропонуємо ознайомитися з базовою інформацією по згаданій темі.

 

Що передбачає громадянство ЄС?

Коли йдеться про громадянство ЄС, то мається на увазі громадянство однієї з держав, котра належить до цього Союзу. Це означає, що, приміром, будь-який громадянин Польщі, Франції чи Німеччини є автоматично громадянином усього ЄС. Договір про створення ЄС регламентує питання прав та обов’язків громадян. Особливо варто звернути увагу на 4 спеціальних права, котрі існують для громадян ЄС. Отож, до них належать:

  • Вільне пересування та можливість проживати в будь-якій з країн Союзу. Тож, приміром, якщо людина має громадянство Польщі, то вона може без додаткових дозволів тривалий час жити у Німеччині чи Угорщині. У цей приклад можна поставити будь-яку країну ЄС.
  • Можливість не лише голосувати, а й бути обраним – як на місцевих виборах, так і на виборах до Європарламенту.
  • Перебування під консульським та дипломатичним захистом будь-якої з країн ЄС, якщо людина перебуває в третій країні, і там немає консульської установи її держави.
  • Можливість подати скаргу європейському омбудсмену, якщо власні права порушені.

Ось такими є переваги наявності європейського громадянства.

Співвідношення громадянства ЄС та національного громадянства

Наявність у людини громадянства ЄС не скасовує національного громадянства. Це не замінює, а, навпаки, доповнює спектр прав, котрими володіє громадянин. А ще – нагадує про приналежність держави до ЄС. До речі, це стосується не лише фізичних осіб, а й юридичних осіб, котрі засновані громадянами країн ЄС.

Коли йдеться про безпосередню демократію, то ще Маастрихтський договір 1992 року передбачив можливість громадян подавати петиції до Європарламенту. Це було забезпечено спеціально для того, щоб у громадян була нагода в комфортному форматі звертатися до органів влади ЄС та бути почутими.

 

Чим будуть корисними послуги наших фахівців?

Якщо ви міркуєте про громадянство якоїсь з країн ЄС та, як наслідок, громадянство цього Союзу – варто звернутися за підтримкою до юристів, котрі спеціалізуються на цій темі та здатні допомогти якісно і професійно. Експерти юридичної компанії «Приходько та партнери» регулярно консультують своїх клієнтів у таких запитах. А також ми забезпечуємо супровід процедури отримання такого громадянства. Ми знаємо усі актуальні в цьому випадку норми законодавства ЄС, а також можемо проконсультувати щодо того, яку країну варто обрати. Адже кожна держава ЄС висуває свої вимоги до тих, хто прагне набути її громадянство.

Коли ви маєте професійну юридичну підтримку, це дає нагоду значно спростити собі шлях отримання громадянства ЄС. Тож звертайтеся до адвокатського бюро «Приходько та партнери», ми зорієнтуємо вас у всіх ключових аспектах.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація