"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ ДЛЯ НЕВЗОРОВА ОЛЕКСАНДРА

Останнім часом, до спеціалістів юридичної компанії “Приходько та партнери” надходить багато питань, щодо надання консультацій з приводу деталізації процесу «швидкого отримання паспорта громадянина України», на прикладі громадянина Російської Федерації – пана Невзорова Олександра. Особливо, такі звінки та листи з запитами наші спеціалісти отримують від незадоволених такими обставинами справи – громадян Російської Федерації.

Отже, щоб зменшити потік таких запитів надаємо відповідь одразу для всіх зацікавлених!

Пан Невзоров Олександр, громадянин Російської Федеації за народженням, дійсно звернувся до уповноважених органів України задля надання йому та його дружині громадянства України за спрощеним порядком. Як наслідок, Президентом України було підписано відповідний Указ, що на початку червня 2022 року будо підтверджено Державною міграційною службою України. Але підставою для його звернення був не той шлях, який собі уявляють росіяни. Не користуючись особистим знайомством з Нашим Президентом України, не використовуючи свої знайомства в державних органах України, корупційні схеми та «друзів» в українських спец службах та т п. Все в рази простіше.

Питання надання особі громадянства – це завжди політичне рішення, з яким пов’язано безліч моментів. Зокрема, відносини між державою, громадянство якої у особи, що звертається за отриманням громадянства України є на момент подачі документів на громадянство України та безпосередньо, самою Україною. Наявність підстав для отримання громадянства України та значення самої категорії підстави, тощо. Дипломатичні чи інших відносин між Україною та РФ були досить напруженими після 2014 року, в деяких питаннях, зворотнього зв’язку від РФ зовсім не було, а після повномасштабного вторгнення РФ на територію України – відносин не залишилось зовсім ніяких.

У грудні 2021 року президентом України був підписаний Закон України Про спрощену процедуру оформлення громадянства України для громадян держави, яка Верховною Радою України віднесена до країн-агресорів (саме Російська Федерація є в цьому списку).

Також в даному акті передбачається надання права на підписання декларації про відмову від іноземного громадянства в момент отримання українського. Це означає, що тепер для громадян РФ відкидається назавжди необхідність їхати в РФ, звертатися до уповноважених органів та відмовлятися від громадянства РФ, для того, щоб закінчити процедуру отримання громадянства України.

Відповідно, Невзоров отримав своє громадянство на законних підставах, пройшовши прозору процедуру документування.

Підтвердити даний факт, може будь-яка людина, шляхом направлення запиту до уповноважених українських держаних органів, оскільки, Невзоров – це публічна особа, то інформація стосовно прийняти його до громадянства Украіни не є персональною інформацією або інформацією з обмеженим доступом.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація