Гранти для малого бізнесу в Україні. Огляд програм – 2024

"Наша робота — витончені стратегії успіху, що відкривають двері до фінансових ресурсів."

Грицай Микола Ігорович

Керівник відділу грантів та залучення інвестицій

E-mail
grytsai@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-71

Фахівець з пошуку та отримання грантів, розробки бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій

Зв'язатися зараз

Гранти для малого бізнесу в Україні. Огляд програм – 2024

Час прочитання: 2 хв.

В Україні існує багато програм та грантів, які призначені для підтримки малого бізнесу. Однак, доступність та умови цих грантів залежать від багатьох чинників, включаючи тип діяльності бізнесу, його місцезнаходження, розмір та етап розвитку. У цій статті ми зробимо огляд грантів для малого бізнесу в Україні станом на квітень 2023 року.

 

На сьогодні можна виділити такі програми:

  • Своя справа – допомога від 50 тис. до 250 тис. грн для підприємств, що допомагають розвивати та запускати нові бізнес-проекти, включаючи кав’ярні, пекарні, перукарні, СТО, хімчистки, підприємства з пошиття одягу тощо. Бенефіціар може використовувати допомогу на купівлю матеріалів для бізнесу, технічного обладнання, реклами або маркетингу, а також лізингу та комерційної концесії. Крім того, за умовами гранту отримувач допомоги повинен створити як мінімум 1 робоче місце на підприємстві.
  • Своя теплиця – допомога до 7 млн. грн. для створення нового або розвитку існуючого тепличного господарства. Бенефіціар може використовувати кошти на купівлю технічного обладнання або придбання різного роду матеріалів для посівної. Умови допомоги передбачають також створення як мінімум 40 робочих місць.
  • Своє переробне підприємство – допомога до 8 мільйонів гривень для розвитку або створення переробного підприємства в країні. Мета програми – це збільшення кількості перероблюваної продукції на території держави, оскільки велика частина вторинної сировини підлягає переробці та використанню. Бенефіціар може використовувати гроші для купівлі різної техніки на підприємство або щоб збільшити виробничі потужності підприємства. Умови гранту передбачають створення не менше 25 робочих місць на підприємстві.

 

  • Свій сад – допомога для розвитку або створення нового саду, ягіднику, винограднику розміром від 1 до 25 гектар. Вона надається тільки на умовах співфінансування – до 400 тис. грн. за 1 га, але не більше ніж 70% вартості всього проекту висадження нових насаджень. Також умови гранту передбачають надання роботи 6-10 постійним робітникам на підприємстві, та набір від 125 до 425 сезонних працівників залежно від культури висадки та розміру площі насаджень.
  • "ІТ-стартап" – допомога розміром до 3,5 млн грн. для створення нових робочих місць та компаній у сфері високих технологій. Бенефіціар може використати кошти на погашення заборгованості стосовно зарплати працівників підприємства, придбання технічного обладнання та програмного забезпечення до нього, оплати різних консультаційних послуг тощо. Умови гранту передбачають створення не менше 3 робочих місць, але враховуючи на якій стадії розвитку перебуває стартап.
  • "Start в ІТ" - програма, яка допомагає українцям без ІТ-кваліфікації або досвіду роботи увійти в ІТ-професію. Кошти використовуються для отримання сертифікатів на проходження відповідних курсів в сфері ІТ.

Варто зазначити, що останні дві грантові програми все ще перебувають на стадії розробки і не відкриті для подачі заявок.

Якщо вам потрібна допомога в отриманні гранту для вашого малого бізнесу, то звертайтесь до нашої компанії. Ми готові надати консультації з пошуком відповідної грантової програми, який підійде саме вам.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація