"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ГРАФІК ВІДПУСТОК: ПРО ЩО ПОТРІБНО НЕ ЗАБУТИ

 В кінці року за традицією бухгалтери складають документ, в якому зібрані плани на майбутнє всіх працівників підприємства. Йдеться про графік відпусток. Почнемо з того, що ч. 4 ст. 79 КЗпП і ч. 10 ст. 10 Закону про відпустки вимагають, щоб черговість надання відпусток визначалася на підприємстві графіками. Графік відпусток потрібно складати не пізніше 5 січня поточного року. Складати графік відпусток повинні в тому числі і підприємці-роботодавці.

 Форма графіка відпусток – вільна. Роботодавець має право розробити свою форму графіка, зручну у використанні. У графіку не вказують конкретну дату виходу працівника у відпустку, а встановлюють місяці початку і закінчення відпустки. Конкретний же його період в рамках, встановлених графіком, роботодавець і працівник узгоджують між собою. Хоча при бажанні в графіку можуть бути проставлені і точні «відпускні» дати.

 Графік відпусток складають по відношенню до всіх працівників: як зайнятих за основним місцем роботи, так і сумісників. Також до графіка включають щорічні (основні і додаткові) відпустки, не використані в минулих роках. Якщо відпустку ділиться на частини, це також вказують в графіку.

 За відсутність графіка відпусток Інспектори праці можуть кваліфікувати як «порушення інших вимог трудового законодавства», за яке роботодавцю «світить» штраф у розмірі 1 мінімальної зарплати.

 Важливо! Виявивши таке порушення, інспектор повинен винести припис, виконавши яке у відведений термін, порушник піде від зазначеної санкції.

 Це передбачено п. 28 Порядку здійснення держконтролю за дотриманням законодавства про працю. Але з адмінштрафом все дещо складніше. Гарантії його незастосування немає. А сума досить значна: від 510 до 1700 грн. (Ч. 1 ст. 41 КУпАП).

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація