ГРАФІК ВІДПУСТОК: ПРО ЩО ПОТРІБНО НЕ ЗАБУТИ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ГРАФІК ВІДПУСТОК: ПРО ЩО ПОТРІБНО НЕ ЗАБУТИ

Час прочитання: 1 хв.

 В кінці року за традицією бухгалтери складають документ, в якому зібрані плани на майбутнє всіх працівників підприємства. Йдеться про графік відпусток. Почнемо з того, що ч. 4 ст. 79 КЗпП і ч. 10 ст. 10 Закону про відпустки вимагають, щоб черговість надання відпусток визначалася на підприємстві графіками. Графік відпусток потрібно складати не пізніше 5 січня поточного року. Складати графік відпусток повинні в тому числі і підприємці-роботодавці.

 Форма графіка відпусток - вільна. Роботодавець має право розробити свою форму графіка, зручну у використанні. У графіку не вказують конкретну дату виходу працівника у відпустку, а встановлюють місяці початку і закінчення відпустки. Конкретний же його період в рамках, встановлених графіком, роботодавець і працівник узгоджують між собою. Хоча при бажанні в графіку можуть бути проставлені і точні «відпускні» дати.

 Графік відпусток складають по відношенню до всіх працівників: як зайнятих за основним місцем роботи, так і сумісників. Також до графіка включають щорічні (основні і додаткові) відпустки, не використані в минулих роках. Якщо відпустку ділиться на частини, це також вказують в графіку.

 За відсутність графіка відпусток Інспектори праці можуть кваліфікувати як «порушення інших вимог трудового законодавства», за яке роботодавцю «світить» штраф у розмірі 1 мінімальної зарплати.

 Важливо! Виявивши таке порушення, інспектор повинен винести припис, виконавши яке у відведений термін, порушник піде від зазначеної санкції.

 Це передбачено п. 28 Порядку здійснення держконтролю за дотриманням законодавства про працю. Але з адмінштрафом все дещо складніше. Гарантії його незастосування немає. А сума досить значна: від 510 до 1700 грн. (Ч. 1 ст. 41 КУпАП).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація