"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Фінзвітність подали не по тій формі

На практиці поширені випадки, коли підприємство подає фінзвітність не по «своїй» формі. Наприклад, мікропідприємства замість ф. № 1-мс, 2-мс подають ф. № 1-м, 2-м, призначені для малих підприємств. Що думають з цього приводу фіскали?
У категорії 102.23.02 ЗІР з’явилася консультація, в якій фіскали роз’яснили, що ж загрожує платнику за подання фінзвітності за неправильною формою. Резюме: «за подання фінзвітності не за встановленою формою органами державної статистики до посадових осіб і громадян – суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються адміністративні стягнення».

Тобто вони кажуть, що за подання фінзвітності за неправильною формою може бути застосований адмінштраф. Причому не самими фіскалами, а тільки органами статистики. І очевидно, мова йде про адмінштраф за ст. 186 КпАП – за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією.
А ось у фіскалів підстав застосувати адмінштраф за таке «порушення» немає. У КоАП такого складу правопорушення, як неподання разом з декларацією фінзвітності / уявлення цього додатка до декларації не за відповідною формою ми не знайдемо.
Адмінштраф за ст. 163 КпАП (порушення порядку ведення податкового обліку) сюди ніяк не клеїться. А адмінштраф за бухоблікові порушення, передбачений в ст. 164 КпАП, по-перше, застосовується лише за неподання фінзвітності, а по-друге, застосовувати його можуть тільки органи держфінконтролю.
У консультації фіскалів навіть натяку немає на те, що в результаті подачі фінзвітності не по тій формі може бути визнана неподаною декларація з податку на прибуток. Це, безумовно, привід для оптимізму.
І ще один важливий момент. Податківці в консультації відповіли на питання: чи потрібно подавати повторно фінансову звітність, якщо вона подана з невідповідною формі? Фактично логіка фіскалів така, що платник має право (може) подати в такому випадку уточнену фінзвітність (окремо). А ось подавати уточнену декларацію з податку на прибуток потрібно тільки в тому випадку, якщо в фінзвітності допущені помилки і такі помилки впливають на показники декларації з податку на прібиль.То є роз’яснення фіскалів лояльне. Але все ж краще з формами фінзвітності не помилятися.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація