Фінансовий моніторинг при купівлі квартири
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз

Фінансовий моніторинг при купівлі квартири

Час прочитання: 2 хв.

Купівля квартири достатньо відповідальна подія до якої необхідно підготуватись як морально, фінансово так і документально. Сьогодні розберемо з Вами які умови необхідно витримати та які документи підготувати щоб без перешкод та додаткових труднощів укласти таку угоду.

Положеннями Цивільного кодексу України встановлено, що операції з нерухомим майном, в тому числі купівля – продаж квартири, проводяться за обов’язкової участі нотаріуса та подальшою державною реєстрацією такого майна за новим власником.

На законодавчому рівні визначено вичерпний перелік осіб, які здійснюють первинний фінансовий моніторинг, до яких наряду з банками віднесено і нотаріусів.

 

Так, нотаріуси в багатьох країнах є суб'єктами первинного фінансового моніторингу.

Первинний фінансовий моніторинг у нотаріальній діяльності - це процес, спрямований на виявлення при проведенні нотаріальних дій фінансових операцій, які можуть бути пов'язані зі злочинною діяльністю, такою як відмивання коштів, фінансування тероризму та інші злочини.

Нотаріуси відіграють ключову роль у цьому процесі через їхню участь у підписанні та легалізації різних юридичних документів, таких як договори, угоди, заповіти тощо. Оскільки ці документи часто використовуються для проведення фінансових операцій, нотаріуси можуть бути важливим джерелом інформації про фінансові транзакції, які потребують подальшого аналізу в рамках фінансового моніторингу.

Відповідно до законодавства, нотаріуси можуть бути зобов'язані здійснювати перевірку та зберігання інформації про своїх клієнтів та їх фінансові операції, а також надавати цю інформацію органам влади при виконанні їхніх обов'язків з моніторингу та боротьби зі злочинністю.

На практиці, при нотаріальному посвідченні договорів купівлі- продажу квартири, нотаріуси мають перевірити законність походження коштів у платника/покупця перед проведенням нотаріальної дії.

Таки чином, покупець квартири має пред’явити нотаріусу документи, що підтверджують походження коштів на всю суму, яка підлягає сплаті за даним правочином.

 

На цьому етапі, слід зазначити, що будь-яка інформація надана Вами нотаріусу при проведенні нотаріальної дії захищаються нотаріальною таємницею та покладають на нотаріуса обов’язок не розголошувати інформацію, отриману ним при вчиненні нотаріальних дій. Таким чином, забезпечується збереження будь-якої комерційної чи конфіденційної інформації. Водночас, для забезпечення фінансового моніторингу зроблено виключення, нотаріальна таємниця не розповсюджується на відомості про отримання доходу, пов’язаного зі злочинною діяльністю, такою як відмивання коштів, фінансування тероризму чи вчинення інших злочинів.

Якщо у Вас лишились питання, адвокатське бюро «Приходько та партнери» готові запропонувати Вам повноцінну консультацію в рамках якої буде розібрана Ваша ситуація, надана юридична оцінка та сформована правова позиція по даному питанню. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація