Фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз

Фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу

Час прочитання: 3 хв.

Переважна більшість людей, що так чи інакше використовує у своїй діяльності безготівкові грошові перекази зустрічалась з проведенням фінансового моніторингу.

  • Що таке фінансовий моніторинг?
  • Які операції підлягають перевірці?
  • Як діяти при проведенні перевірки?

Профільним нормативно-правовим актом, що регулює суспільні відносини, які виникають в суспільстві з приводу підтвердження походження грошових коштів є Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон).

 

Офіційне визначення процедури визначено положеннями п. 66 ч. 1 Закону та включає в себе дві складові, а саме: державного та первинного фінансового моніторингу.

Де-факто фінансовий моніторинг являє собою контроль та перевірку операцій з метою запобігання нелегальним транзакціям, які пов’язані з одержанням, пересиланням чи використанням грошових коштів або будь яких інших майнових активів, отриманих в ході здійснення протиправної або злочинної діяльності.

Під фінансові операції, у розумінні Закону підпадають певні дії відносно активів, вчинені за допомогою суб’єктів первинного моніторингу або про які стало їм відомо в рамках ділових відносин зі своїм клієнтом, в рамках виконання цього Закону.

Наприклад, банківська установа під фінансовими операціями розуміє усі транзакції свого клієнта виконані з використанням рахунків відкритих у цьому банку.

Водночас, звертаємо Вашу увагу, що станом на теперішній час Законом визначено випадки в яких операції обов’язково підлягають перевірці, так звані порогові та підозрілі операції.
З першими більш-менш все прозоро і зрозуміло.

Положеннями Закону чітко встановлено, що операція є пороговою, якщо її сума перевищує поріг в 400 тисяч гривень. Вказана сума також розповсюджується на іноземні валюти та банківські метали в еквіваленті за офіційним курсом, що діяв на момент проведення такої операції.

Важливо: сума порогу в 400 тис. грн не розповсюджується на операції підприємств, що здійснюють діяльність з лотерей чи організації азартних ігор. Для цих видів діяльності встановлено зменшений поріг в 55 тисяч гривень

Перелік порогових операцій є вичерпним та зрозумілим, чого не можно сказати про так звані підозрілі операції.

Законодавцем встановлено, що будь-які за обсягом операції можуть вважатись підозрілими, за наявності у уповноваженого суб’єкта «підозри або достатніх підстав для підозри, що кошти є результатом злочинної діяльності». При цьому, для встановлення та обґрунтування такої підозри, уповноважені особи можуть використовувати неврегульовані положеннями чинного законодавства «типологічні дослідження», оприлюднені на своєму веб-сайті.

Проблематика нормативного закріплення підозрілих операцій, полягає у відсутності формального визначення вимог до підозри, що грошові кошти є результатом протиправної діяльності.

 

Дана проблематика знаходить своє відображення у невиправданому (інколи завищеному) наданні повноважень банкам та іншим уповноваженим особам для проведення заходів первинного фінансового моніторингу, що має негативний вплив для обігу «законних» грошових коштів.

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» готове забезпечити дотримання прав та інтересів клієнтів при проведенні заходів фінансового моніторингу. Щоб отримати консультацію податкового юриста щодо фінансового моніторингу - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація