ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ЗА 9 МІСЯЦІВ: ВАЖЛИВІ МОМЕНТИ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ЗА 9 МІСЯЦІВ: ВАЖЛИВІ МОМЕНТИ

Час прочитання: 4 хв.

 Наближаються граничні терміни підготовки фінансової звітності за 9 місяців 2019 року. Хто, коли і за якими формами її повинен подавати - про це піде мова в статті. «Родзинка» - нововведення для малих підприємств.

  Особливістю фінзвітності за 9 місяців 2019 року є те, що складати і подавати її доведеться всім малим підприємствам. Раніше проміжна (квартальна) фінзвітність подавалася тільки тими малими підприємствами, які були квартальними платниками податку на прибуток (т. К. Фінзвітність згідно п. 46.2 ПКУ - невід'ємне додаток до декларації з податку на прибуток). Тепер же цей обов'язок стосується всіх малих підприємств. Всі малі підприємства повинні подавати фінзвітність в статистику. Пов'язано це з тим, що після недавніх змін у Порядку № 419 з переліку тих підприємств, які можуть звітувати тільки раз на рік, малі підприємства виключені.

  Тепер НЕ подавати квартальну (проміжну) фінзвітність можуть тільки:

1) неприбуткові організації (незалежно від їх «розміру»);
2) мікропідприємства (виняток: мікропідприємства - квартальні платники податку на прибуток - вони повинні подавати фінзвітність податківцям разом з декларацією з податку на прибуток; в статистику квартальну фінзвітність їм подавати не потрібно);
3) підприємства - єдиноподатники групи 3.

  Ці три категорії підприємств / організацій звітують тільки раз на рік.

  Підприємства, які звітують по МСФО, незалежно від того, до якої категорії підприємств вони відносяться, зобов'язані складати та подавати проміжну (квартальну) фінзвітність. Причому якщо підприємствам, які звітують по нацстандартами, Порядок № 419 дозволяє подавати в складі проміжної звітності тільки дві форми звітів: Баланс і Звіт про фінансові результати, то МСФОшнікі повинні подавати в складі проміжної фінзвітності весь комплект отчетності.Разрешается за вибором підприємства тільки складати їх в дещо скороченому вигляді (див. листи ГФСУот 22.08.2018 р № 27209/6 / 99-99-15-02-01-15 і Мінфіну від 23.08.2018 р № 35210-07-10 / 22399).

  Для МСФЗ-зобов'язаних - формат XBRL стане обов'язковим для подання річної фінансової звітності починаючи з 1 січня 2020 року. Детальніше див. На сайті frs.gov.ua.
Як зрозуміти: ми мале підприємство чи ні (треба нам подавати звітність чи ні)? Критерії поділу підприємств на мікро- / малі / середні / великі наведені в ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік. Для віднесення себе в ту чи іншу категорію підприємств досить відповідати двом критеріям з трьох (ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік).

  Якщо підприємство за трьома критеріями потрапляє в три різні категорії, вибираємо середину. Наприклад, за кількістю найманих працівників підприємство є мікропідприємства, за вартістю активів - малим, а за сумою доходу - середнім (або великим), в цьому випадку підприємство буде вважатися малим.

  При цьому необхідно враховувати такі моменти:
- до якої категорії відноситься підприємство, визначають за даними річної фінансової звітності за рік, що передує звітному;
- категорію підприємства міняємо, якщо протягом двох років поспіль не відповідаємо критеріям відповідної категорії підприємств.

  Що це все означає? Нова градація підприємств, певна в Законі про бухоблік, заробила в 2018 році, і вперше за новими правилами (за класифікацією з Закону про бухоблік) підприємства себе класифікували в 2018 році за даними фінзвітності за 2017 рік. Відповідно 2018 рік був першим роком перебування в певній категорії підприємств. Оскільки 2019 рік є другим роком знаходження в певній категорії, а протягом двох років категорія не повинна змінюватися, то підприємство залишається «за розміром» тим підприємством, яким себе класифікував в 2018 році за даними звітності за 2017 рік. Наприклад, якщо за результатами роботи у 2017 році ви були мікропідприємств, то і в 2019 році ви залишаєтеся мікропідприємств. «Перебазуватися» в іншу групу підприємство може тільки в 2020 році.

  При визначенні того, до якої групи належить підприємство для цілей складання фінзвітності за 2019 рік, аналізують показники річної фінансової звітності за 2017 рік (з середнім річним курсу євро за 2017 рік - 30,0042 грн. / €).

  А ось якщо підприємство було створено тільки в 2018 році, то свою категорію воно визначає за даними фінансової звітності за 2018 рік. При цьому відповідність розмежувальних критеріїв визначають за середнім річним курсу євро за 2018 рік - 32,1429 грн. / €.

  Новостворені підприємства (створені в 2019 році) зможуть прорахувати, яким розмірним критеріям вони відповідають, тільки за підсумками річної звітності за 2019 рік (ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік). Виходить, новостворені підприємства звітність за 9 місяців 2019 роки не становлять, якщо навіть на поточний рік вони вийдуть на «малі» критерії.

  За якими формами звітувати? Підприємства, які звітують по нацстандартами, подають у складі проміжної звітності дві форми звітів: Баланс і Звіт про фінансові результати.

  При цьому для малих підприємств наказом Мінфіну від 31.05.2019 р № 226 було поновлено форми фінансової звітності (внесено зміни до НП (С) БО 25). Тепер вони подають Фінансову звітність малого підприємства (раніше - фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва). Як і раніше, в її склад входить Баланс (форма № 1-м) і Звіт про фінансові результати (форма № 2-м).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація