ФІКТИВНІ УГОДИ В СІМЕЙНИХ СПРАВАХ

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

ФІКТИВНІ УГОДИ В СІМЕЙНИХ СПРАВАХ

Час прочитання: 2 хв.

 Тема фіктивних угод для мене завжди була однією з найулюбленіших. Такі справи дуже цікаві і непрості. І зустрічаються такі угоди в усіх галузях права, а сімейне право - не виняток.

 Часто клієнти звертаються за допомогою визнати ту чи іншу угоду фіктивної, в зв'язку з тим, що вона спричинила певні наслідки, на які людина, яка її вчиняла, на них не розраховувала або ж були порушені права третьої особи або одного зі сторін угоди.

 Ми всі чули про фіктивні шлюби, фіктивні розлучення, фіктивні договори. Але це далеко не весь перелік, і існує ряд інших, про які швидше за все не всі чули:

  • фіктивний поділ майна;
  • фіктивне усиновлення;
  • фіктивне визнання батьківства та навіть фіктивне стягнення аліментів.

  Які ж причини укладення таких угод?

 Що стосується шлюбу, то ні для кого не секрет, що ще в радянські часи людям, які вступили в шлюб, видавали талони для придбання дефіцитних товарів, всілякі пільги, путівки в санаторії, житлоплощу і забезпечували іншими благами. Хоча часи змінилися, актуальність такого фіктивного акту як шлюб і в даний час не втратила свою актуальність. Шлюб допомагає отримати посвідку на проживання або громадянство, тимчасову реєстрацію, заволодіти майном літньої людини після його смерті, отримати різні пільги від державних або муніципальних служб, статус заміжньої жінки або одруженого чоловіка для певних цілей.

 Оскільки на розмір аліментів впливає наявність інших дітей на утриманні, то судове рішення про стягнення аліментів на іншу дитину - одна зі схем для зменшення розміру аліментів. Тобто колишній чоловік домовляється зі своєю нинішньою цивільною дружиною про те, щоб вона звернулася до суду з фіктивним заявою про стягнення аліментів на їх дитини. Метою такої домовленості є не отримання аліментів на утримання, а наявність документа, який підтверджує додаткові виплати людини з метою в подальшому зменшенні суми аліментів.

 На фіктивне батьківство часто вирішуються чоловіки матерів позашлюбних дітей. Оскільки визнання батьківства позашлюбної дитини дружини процедура набагато простіша, ніж усиновлення.

 На жаль, зустрічаються і випадки фіктивного усиновлення. На це готові піти заради отримання громадянства або все тих же пільг та матеріальних допомог. З метою отримання певних матеріальних благ з'являються і фіктивна опіка, фіктивне прийомне батьківство і багато інших фіктивних актів.

 Проте визнання угоди фіктивною дуже тонка і складна процедура.

 Складністю доведення фіктивності угоди є невизнання сторонами своїх фіктивних намірів і їх обопільне мовчання, наприклад, коли в суд про визнання угоди недійсною звертається третя особа, яка не змогла «забрати за борги» майно, яке було фіктивно подаровано. Або фіктивність намірів неможливо довести через те, що виникли реальні наслідки таких фіктивних угод. Адже важливим фактором визнання угоди фіктивною - є відсутність наміру створення правових наслідків, що обумовлювались цією угодою.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація