ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ У ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ У ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Час прочитання: 2 хв.

 Законом України №1622-VII «Про внесення змін в Податковий Кодекс України (ПКУ) та деякі інші законодавчі акти України» від 31.08.2014 року внесені зміни до п.201.1 ПКУ, згідно із якими всі Постачальники, які є платниками податків з 1 січня 2015 року мають складати та направляти всі податкові накладні Покупцю виключно в електронному вигляді та реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, незалежно від суми ПДВ в податковій накладній.

 При цьому Покупець для обміну електронними податковими накладними використовує ліцензовану систему М.Е.DOC IS та має можливість приймати та відправляти податкові накладні в електронній формі з урахуванням вимог законодавства України.

 При використанні програмного продукту, відмінного від М.Е.DOC IS, для своєчасного обміну податковими електронними податковими накладними Постачальник зобов’язаний зареєструватися в «Персональному кабінеті» «М.Е.DОС ONLINE», який являє собою веб-ресурс. Для початку роботи в Персональному кабінеті треба перейти за посиланням: medoc.ua

   Для роботи в Персональному кабінеті потрібно:

  • підключення до мережі Інтернет;
  • електронний цифровий підпис (АЦСК «Україна», АЦСК «УСЦ», АЦСК ІДД ДПС, АЦСК «ІВК», АЦСК «MASTERKEY».

 Всі електронні податкові накладні або розрахунки коригувань до них мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складення.

 Зазначений вище порядок електронної реєстрації податкових накладних запустив ряд інших механізмів щодо електронного документообігу між контрагентами. Це пов’язано з тим, що бухгалтери почали частіше використовувати програмні продукти для бізнесу. За допомогою вищезазначеного сервісу можливим є складення видаткової накладної в електронному вигляді, засвідчення її ЕЦП з однієї сторони, направлення даної видаткової накладної контрагенту для заключного скріплення ЕЦП з його боку. Такий документ є у повній мірі належним та допустимим навіть у судах, в силу Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

 Ми рекомендуємо використовувати такий підхід до обміну первинними документами усім нашим клієнтам, а особливо тим, які займаються продажами. Це пов’язано з тим, що господарська діяльність в сучасних умовах охоплює не одну адміністративну одиницю, а розповсюджується на усю територію країни. Вищезазначене ускладнює процеси комунікації між сторонами та обміну між ними усіма необхідними документами (акти прийому-передачі, видаткові накладні, рахунки тощо). Відсутність же таких документів може бути причиною виникнення багатьох проблем:

  • Перевірки з боку контролюючих органів;
  • Донарахування податкових зобов’язань;
  • Виникнення судових спорів через неможливість підтвердження факту поставки та ін.

 Таким чином, потрібно постійно бути в тренді сучасних можливостей ведення господарської діяльності, її полегшення та мінімізації ризиків.

 Якщо у Вас виникли додаткові питання – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери» - ми з радістю Вам допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація