Е-ТРУДОВІ КНИЖКИ НА ПОРТАЛІ ПФУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Е-ТРУДОВІ КНИЖКИ НА ПОРТАЛІ ПФУ

Час прочитання: 2 хв.

Про електронні трудові книжки ми вже говоримо понад рік. Для молодого покоління це дуже зручна форма діджиталізації. Старші громадяни ставляться до таких нововведень з пересторогою, але все рівно на порталі ПФУ можуть побачити всю інформацію про свій трудовий та страховий стаж.

Як дізнатися чи Ваша трудова книжка оцифрована?

Електронні сервіси чудова можливість в кілька кліків отримати потрібну інформацію. Для цього не потрібно ходити по різних установах, відстоювати довжелезні черги для отримання інформації з того чи іншого питання. Для того, щоб дізнатися чиє Ваша електронна книжка на порталі ПФУ потрібно зареєструватися. Для цього необхідно зайти на портал ПФУ та за допомогою електронного цифрового підпису увійти в особистий кабінет. В цьому кабінеті буде вся інформація по трудовій діяльності працівника та сплаті страхових внесків.

Чи всі дані про трудову діяльність будуть відображені у Е-трудові на порталі ПФУ?

Зазвичай при оцифруванні трудової книжки повинні бути перенесені з паперової всі відомості. Але на практиці трапляється так, що при оцифровці трудової книжки були допущені помилки або роботодавцем або працівником ПФУ при обробці інформації. В такому випадку можуть не відображатися місяці або навіть цілі роки про трудову діяльність працівника.

Для цього і створена можливість працівника бути авторизованим  на порталі ПФУ та відслідковувати дані про свою трудову діяльність.

Найчастіше у Е-трудових книжках можуть не відображатися відомості про трудові діяльність до 1998 року та до 2011 року.

Для непрацюючих осіб

Якщо на даний час особа не працює, але бажає, щоб її трудова книжка була в електронному форматі на порталі ПФУ, то вона може це зробити самостійно. 

Після реєстрації на порталі ПФУ особа може додати свою скановану трудову книжку скріпивши її електронним цифровим підписом. Але важливо, щоб скан-копії трудової книжки були в кольоровому форматі та в хорошій якості, інакше оцифрувати таку трудову книжку не вдасться.

Якщо особа ФОП

ПФУ рекомендує фізичним особам-підприємцям витяг про його реєстрацію як ФОП через особистий кабінет на порталі ПФУ. Це й буде його підтвердженням про трудову діяльність.

Е-трудова та вихід на пенсію

Запровадження Е-трудової дасть можливість призначати пенсію при досягненні певного віку автоматично. Тобто, працівникам не потрібно буде збирати купу документів, уточнюючих та архівних довідок для призначення пенсії. Якщо трудова оцифрована пенсія не призначається автоматично, якщо не оцифровано, то тоді особа має самостійно звертатися до органів ПФУ.

Отже, як вбачається з вищезазначеного, Е-трудові книжки на порталі ПФУ це крок вперед у розвитку цифрової трансформації. Це можливість перевірити та отримати інформацію про свою трудову діяльність не виходячи з дому. А якщо є питання щодо внесення відомостей на портал ПФУ або інші пов'язані Е-трудовою, то завжди можна отримати кваліфіковану допомогу у фахівців.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація