Е-трудова: хто веде, які зобовʼязання у роботодавця та останні зміни 

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Мороз Наталія Петрівна
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Е-трудова: хто веде, які зобовʼязання у роботодавця та останні зміни 

Час прочитання: 2 хв.

У сучасному світі електронним документообігом вже нікого не здивуєш. Вже всі звикли, що будь-який документ може бути в електронному вигляді. Одним з таких документів є Е-трудова.

Е-трудова - це аналог паперової трудової книжки працівника лише в електронному режимі. З початку запровадження змін, багато хто скептично ставився до цього нововведення, але станом на зараз працівник в електронному кабінеті ПФУ може побачити оцифровану трудову книжку, прослідкувати за своєчасністю та правильністю внесення в неї даних.

Отримати консультацію від бухгалтера

Хто веде Е-трудові?

Ведення трудових книжок в електронному вигляді покладено на роботодавця. Тобто, для працюючого громадянина фактично нічого не змінилося, адже саме роботодавець продовжує ведення електронної трудової, а за потреби та бажання працівника вносити ці відомості й в паперову трудову книжку.

Обов'язки роботодавця щодо ведення Е-трудової

Вносити записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, строкову військову службу та інші події, які раніше фіксувалися в паперовій формі. Тобто це аналог паперового ведення трудової книжки. Роботодавець повинен слідкувати за тим, щоб всі наявні записи вносилися вчасно, а також не допускати помилок при внесенні інформації до Е-трудової.

Варто зауважити, що на даний час вимагати паперову трудову книжку роботодавець не має. Адже всі необхідні дані є в електронному вигляді.

Останні зміни до заповнення та ведення Е-трудових

Перехідний період на повністю електронні трудові книжки становить 5 років, тобто до червня 2026 року. Фактично у цей період можна користуватися як паперовими, так і електронними трудовим книжками. Працівник має право на те, щоб записи про його трудову діяльність також вносилися й до паперової трудової книжки.

Дані зміни є позитивними для роботодавця, оскільки тепер при звільненні працівника йому достатньо видати наказ про звільнення та провести розрахунок. Оскільки трудова книжка в паперовому вигляді має зберігатися у працівника, то обов’язку щодо заповнення та внесення запису в трудову книжку в день звільнення у роботодавця не має.

Особливості

Але як і в будь-яких інших випадках можуть виникати різні непорозуміння як з боку працівника, так і роботодавця щодо внесення записів Е-трудову та її оцифрування, а тому при виявленні неточностей або розбіжностей між паперовою та електронною трудовою книжкою радимо звертатися до фахівців з трудового права. Адже саме фахові юристи та адвокати можуть допомогти розв'язати проблемне питання, для того, щоб уникнути в майбутньому непорозумінь при виході на пенсію та підтвердження стажу роботи.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації.  Для цього заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація