Дисциплінарні стягнення військовослужбовців

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Дисциплінарні стягнення військовослужбовців

Час прочитання: 3 хв.

Ключовим нормативно-правовим актом, котрий регламентує особливості та порядок застосування дисциплінарних стягнень до військовослужбовців, є Закон України «Про Дисциплінарний статут Збройних сил України». Норми цього документу сформульовані достатньо чітко, проте на практиці може виникнути цілий ряд ситуацій, де доречною буде консультація від фахового юриста, спрямована на те, щоб:

  • роз’яснити військовослужбовцеві його права та обов’язки в конкретній ситуації;
  • допомогти відстояти права та законні інтереси, якщо вони порушуються.

 

Військове право – це одна з ключових галузей, в межах якої команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» фіксує чи не найбільше звернень від клієнтів протягом останніх двох років. І це недивно, адже воєнний стан накладає свій відбиток, а чисельність осіб, котрі служать у Збройних Силах України, значно збільшилася. Тож збільшився і відсоток ситуацій, для вирішення яких може бути доречною допомога професійних юристів. Якщо ви вважаєте, що дисциплінарне стягнення було застосоване до вас неправомірно, ви можете звернутися за послугами консультування та юридичного супроводу до наших фахівців. Ми ретельно проаналізуємо вашу ситуацію та зорієнтуємо стосовно її перспектив у правовому полі.

Що варто знати про дисциплінарні стягнення?

Види дисциплінарних стягнень, котрі можуть застосовуватися до військовослужбовця, перелічені у п.48 вже згадуваного Статуту. Це:

  • зауваження;
  • догана чи сувора догана;
  • позбавлення чергового звільнення;
  • попередження стосовно неповної службової відповідності;
  • пониження у займаній посаді;
  • пониження у званні на 1 ступінь, котре може бути застосованим до сержантів та офіцерів;
  • пониження у званні, супроводжуване переведенням на нижчу посаду, котре застосовується до військових сержантського (старшинського) складу;
  • звільнення зі служби у зв’язку зі службовою невідповідністю.

Останній з цих пунктів не може бути застосований до військових, котрі мобілізовані під час воєнного стану.

Процес накладення дисциплінарних стягнень

Порядок накладення дисциплінарних стягнень передбачений пунктами 83-95 згаданого Статуту. Ключовими положеннями з цих пунктів, про які варто згадати, є те, що застосовувані дисциплінарні стягнення повинні відповідати військовому званню людини, на яку вони накладаються. Також це мають бути лише ті стягнення, котрі визначені Статутом та не виходять за рамки дисциплінарної влади командира, який їх застосовує.

Якщо є потреба уточнити причини і умови вчинення правопорушення, а також визначити ступінь вини, застосуванню стягнення може передувати службове розслідування. Вагомим є те, що за старшим командиром визнається право скасовувати стягнення, накладені молодшим командиром, у випадку, коли вони не відповідають тяжкості правопорушення. У такій ситуації старший командир може застосувати більш суворе стягнення.

 

Порядок виконання дисциплінарних стягнень

Щодо такого порядку, то він висвітлений у пунктах 96-102 Статуту. Особливо значимим буде акцентувати на строках, актуальних для дисциплінарного стягнення. Воно виконується негайно. Для виняткових випадків передбачено до 3 місяців з дня накладення. Коли строк закінчився, стягнення не виконується, проте воно фіксується у службовій картці військового, до якого застосоване.

Якщо вам потрібна юридична консультація чи супровід по цих питаннях, звертайтеся до адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми якісно допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація