ДИРЕКТОР КОРИСТУЄТЬСЯ ВЛАСНИМ АВТОМОБІЛЕМ В СЛУЖБОВИХ ЦІЛЯХ: ЯК ЗДІЙСНЮВАТИ ВИДАТКИ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ДИРЕКТОР КОРИСТУЄТЬСЯ ВЛАСНИМ АВТОМОБІЛЕМ В СЛУЖБОВИХ ЦІЛЯХ: ЯК ЗДІЙСНЮВАТИ ВИДАТКИ?

Час прочитання: 2 хв.

 Частими ситуаціями є випадки, коли підприємство не має на балансі (власності) певного майна, однак його службові особи користуються ними саме в службових цілях. Таким майном може бути, зокрема транспортний засіб.

 Тобто директор або інша особа використовує власне майно в службових цілях, однак не може здійснювати офіційні видатки на його експлуатацію, ремонт тощо. Тому підприємство не може зменшити власний дохід на такі витрати до оподаткування. Разом з тим, є ряд юридичних можливостей для здійснення безготівкових видатків на таке майно з розрахункового рахунку юридичної особи. Для наочності, візьмемо для прикладу транспортний засіб, власником якого є керівник юридичної особи і користується ним в службових цілях.

 Для цього, на практиці з даної ситуації виходять наступним чином: укладають договір позички транспортного засобу (по суті це безкоштовна оренда). Відповідно до статті 827 ЦКУ, позичка полягає в тому, що одна сторона безоплатно передає іншій річ для користування протягом певного строку. Сторонами такого договору є позичкодавець і користувач.

 Обов’язковою умовою для законності здійснення видатків для експлуатації та ремонту такого транспортного засобу є підписання також і акту прийому-передачі транспортного засобу. В інакшому випадку при здійснення перевірки Державною податковою службою України, такі витрати буде визнано необґрунтованими та буде донараховано податкове зобов’язання. Варто також передбачити в договорі положення про безоплатність такої передачі, для уникнення двозначності при трактуванні положень договору.

 Частиною 4 статті 828 ЦКУ передбачено звичайну письмову форму для договору позички наземного самохідного транспортного засобу. Чинне законодавство України не містить вищезгаданого визначення, однак здійснивши системне тлумачення можна дійти висновку, що автомобіль є наземним самохідним транспортним засобом. Таким чином, договір нотаріально посвідчувати не потрібно, оскільки предметом договору є транспортний засіб, однак це можна зробити за власним бажанням. Тоді право користування транспортним засобом переходить до підприємства. У такому разі можна без жодних сумнівів здійснювати видатки на ремонт, паливо тощо з розрахункового рахунку підприємства.

 Варто зазначити й те, що директор не може сам з собою укласти договір, оскільки такий договір в майбутньому визнається недійсним в судовому порядку. Тобто потрібно видати внутрішню довіреність на когось із працівників, хто підпише договір позички і акт прийому-передачі від імені підприємства.”

 По бухгалтерії таке майно ставиться на баланс на рахунок 01 "Орендовані необоротні активи". Підприємство отримує лише право користування транспортним засобом і не вибуває із володіння власника, тобто директора.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» надає послуги повного юридичного супроводу бізнесу (юридичного аутсорсингу), вирішуючи при цьому будь-які питання, що вникають в процесі здійснення клієнтом господарської діяльності. Звертайтеся, юристи нашої компанії з радістю Вам допоможуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація