Дружина інвалід 3 групи: звільнення з військової служби

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Дружина інвалід 3 групи: звільнення з військової служби

Час прочитання: 3 хв.

Служба в ЗСУ є почесним обов’язком громадян, проте, чинним законодавством України передбачені конкретні підстави, які дають можливість для звільнення чи відстрочки від мобіліззації. Їх перелік є вичерпним. Одна з таких підстав – інвалідність дружини. У законодавстві немає конкретних вимог щодо групи інвалідності дружини як підстави для відстрочки, яка надається військовозобов’язаному. Це означає, що І, ІІ та ІІІ групи в однаковій мірі можуть бути підставами. Це саме стосується звільнення.

Однак на практиці ситуація часто виглядає інакше. Коли йдеться про ІІІ групу інвалідності дружини, військовий нерідко отримує відмову в обох випадках.

Дружина інвалід 3 групи: звільнення з військової служби - information deskЯкими правовими нормами регулюється це питання?

Усі важливі питання щодо звільнення з військової служби зафіксовані в Законі України «Про військовий обов’язок та військову службу». Так ось, у ст. 26 цього нормативно-правового акту вказано те, що інвалідність дружини є підставою для звільнення зі служби. Група інвалідності не конкретизована, відтак – це стосується будь-якого варіанту. Та в реальності військове командування дуже часто відмовляє у звільненні, коли йдеться про третю групу інвалідності дружини. Аналогічна ситуація має місце, коли особа хоче отримати відстрочку від мобілізації.

Дружина інвалід 3 групи: звільнення з військової служби - group protectionЩо робити, аби вирішити питання?

На превеликий жаль, часто людині буває складно відстояти свої права, навіть коли для того є усі необхідні законодавчі важелі та правове підґрунтя. З одного боку, важко компетентно діяти тому, хто не є професійним юристом, коли потрібно посилатися на ті чи інші правові норми. З іншого боку – навіть психологічний фактор іноді може зіграти свою негативну роль. Часто люди дійсно не знають власних прав та не відстоюють себе, коли їм говорять, що ІІІ група інвалідності дружини начебто не є підставою для звільнення чи відстрочки від мобілізації.

 

Дружина інвалід 3 групи: звільнення з військової служби - urb 9873

Обидва ці фактори чудово долаються тоді, коли у вас є компетентний юридичний супровід.

  • По-перше, вам не обов’язково знати правові норми, оскільки для цього є фахівець.
  • По-друге, з професійним представництвом вам не доведеться самостійно витримувати психологічний тиск та вплив людського фактору, якщо ваші права намагатимуться порушити.

Дружина інвалід 3 групи: звільнення з військової служби - team informationЯкі ще важливі аспекти потрібно знати?

Іноді виникають запитання, чи потрібно самостійно іти у військкомат та оформлювати відстрочку. Цього робити не треба.

З’явитися з такою метою варто тоді, коли повістка вже надійшла. Важливо взяти перелік усіх необхідних документів, а саме – копію свідоцтва про шлюб та копію документів, котрими підтверджується інвалідність дружини. На підставі них можна буде написати заяву про відстрочку.

 

Що стосується звільнення зі служби тих військовослужбовців, які вже її проходять, то за наявності згаданої підстави потрібно подати рапорт на звільнення за сімейними обставинами. Він пишеться у двох примірниках, які подаються командиру. Один з них треба віддати, а другий – надати для реєстрації (має бути зазначена дата та підпис того, хто прийняв). Після цього ви залишаєте другий примірник собі. Ми готові допомогти з якісним складанням рапорту, адже від його грамотності суттєво залежить результат розгляду.

Заповніть форму нижче, щоб дізнатись вартість супроводу юристом справи щодо звільнення з військової служби по інвалідності дружини.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація