Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Час прочитання: 3 хв.

Працевлаштування іноземців та осіб без громадянства в Україні достатньо чітко регламентоване нормами чинного законодавства. Для того, аби взяти на роботу таку людину, необхідно оформити відповідний дозвіл, котрий видає Центр зайнятості. Якщо ви хочете більш детально дізнатися про цю тему саме стосовно вашої ситуації, команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» пропонує свої консультації та юридичний супровід процедури працевлаштування іноземців на роботу. У нас працюють фахівці, котрі добре орієнтуються в клієнтських запитах на перетині трудового і міграційного права. Тож ви можете отримати кваліфіковану підтримку.

 

Що варто знати про особливості процедури?

Часто виникають питання, чи потрібна присутність іноземця для того, аби оформити дозвіл та чи є вагомою його освіта. В обох випадках відповідь буде заперечною. Дозвіл оформлює сам працедавець, а майбутньому працівнику не потрібно бути присутнім. Щодо освіти, то тут теж законодавство не накладає ніяких додаткових умов. Тому роботодавець може орієнтуватися на ті кваліфікаційні вимоги до працівника, котрі сам вважає актуальними.

Щодо дозволу на роботу для громадян РФ, РБ та інших держав, котрі становлять небезпеку для України, то тут буде інший порядок оформлення дозволу. Важливим етапом є взаємодія з СБУ, оскільки у таких випадках неможливо оформити дозвіл без залучення цієї служби.

5 важливих фактів про прийняття на роботу іноземця

Окрім усього описаного вище, варто знати ще деякі факти, котрі стосуються прийому іноземців на роботу. Вони є наступними:

  • Роботодавцем може бути як юридична особа, так і ФОП. Чинне законодавство не висуває окремих вимог до організаційно-правової форми суб’єкта трудових правовідносин, котрий бере на роботу іноземця.
  • Дозвіл видається на 1 рік або на 2 роки. Все залежить від обставин конкретної ситуації.
  • Після закінчення терміну дії дозволу його можна продовжувати необмежену кількість разів. Це означає, що коли сплине передбачений рік чи два, вам не доведеться прощатися з цінним працівником, якщо він є іноземцем чи особою без громадянства.
  • На основі дозволу на працевлаштування можна оформити посвідку на тимчасове проживання на той термін, на який видано дозвіл. Це дасть можливість вашому працівнику легально проживати в Україні, працюючи тут.
  • Під час оформлення дозволу на застосування праці іноземця чи особи без громадянства в України вимог до зарплатні майбутнього працівника немає. Саме такими є норми законодавства у цьому питанні, починаючи з 2022 року.

 

Важливо пам’ятати те, що працевлаштування іноземця без отримання дозволу є неможливим. За це передбачено штрафні санкції. Тож значно краще оформити усе належним чином.

Чому варто звернутися до нас?

Команда юридичної компанії «Приходько та партнери» регулярно працює в запитах, пов’язаних з оформленням дозволу на працю іноземців. Саме тому, звернувшись до наших фахівців, ви можете отримати кваліфіковану допомогу та зекономити свої час і сили.

Ми здійснимо юридичний супровід усіх необхідних процесів та полегшимо вам взаємодію з державними органами, участь яких є необхідною під час оформлення такого дозволу. Заповінть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація