"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ДОЗВІЛ НА ІММІГРАЦІЮ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОСТІЙНОГО ВИДУ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

 Згідно ЗУ « Про імміграцію » дозвіл на імміграцію, тобто – постійний вид на проживання в Україні, можна отримати тільки маючи передбачені законом підстави.

 Найпоширенішими підставами, згідно статистики ДМС і Міжнародної організації міграції є:

  • шлюб з громадянкою / нином України понад два роки;
  • територіальне походження;
  • наявність родичів, які народилися або проживають на території України в певний час;
  • наявність батьків / дітей-громадян України.

 Перша категорія, а саме шлюб з громадянкою / громадянином України понад два роки – є за своєю суттю однією з найпростіших категорій, так як, в переліку документів не передбачається складних документів. Процедура оформлення дозволу на імміграцію на підставі шлюбу нічим не відрізняється від інших категорій, але все одно вважається простіше.

Документи

  • Паспорт, що підтверджує громадянство заявника 
  • Свідоцтво про шлюб
  • Довідка про адресу проживання в країні громадянства заявника (якщо тільки, інформація про адресу не вказано в паспорті заявника)
  • Паспорт дружини (із зазначенням місця прописки або ж, якщо у дружини ІД-паспорт, витяг або форма 13)

Куди подавати?

 Подача документів здійснюється в територіальний підрозділ міграційної служби за місцем проживання або в дипломатичної або консульської установи за кордоном також за місцем свого проживання.

Термін оформлення

 Розгляд заяви про надання дозволу на імміграцію займає до 12-ти календарних місяців. У деяких випадках дозвіл на імміграцію можна отримати раніше.

Особливості

 Після введення нових правил щодо прийому документів і ведення документообігу в міграційній службі, а також, електронного формування заяв і т.п., при подачі документів необхідно бути особисто заявнику, за дорученням цього зробити не можна, так як, в момент прийому документів здійсниться зняття відбитків пальців заявника та занесення їх в систему.

 Після отримання дозволу на імміграцію, іноземні громадяни, які перебувають на території України на легальних підставах мають право протягом року подати документи на дозвіл на проживання (знову, шляхом здачі відбитків пальців). Через 15 робочих днів з моменту здачі документів – іноземний громадянин документується постійним дозволом на проживання. Іноземці, які на момент видачі дозволу на імміграцію не були на законних підставах або ж термін їх перебування закінчується і немає можливості подати документи на постійне проживання – повинні виїхати з території України. Коли мова йде про країну з візовим в’їздом в Україну – необхідно отримати візу типу Д001-імміграція, після подати документи на постійне проживання. Коли мова йде про країни з не візовим в’їздом – приїхати потрібно буде з відкриттям нового коридору в 90 днів.

 При подачі документів на дозвіл на імміграцію потрібно особливо відповідально підійти до адресою проживання заявника. У 85% випадків відмов у видачі дозволу на імміграцію є « погана адреса – масова реєстрація, не проживає за вказаною адресою, «нехороша квартира», та інші характеристики. Міграційна служба в особі інспекторів не розуміє всіх складнощів перебування іноземного громадянина в чужій країні. Не у всіх з них є можливість обзавестися нерухомістю в Україні, тому, вони вдаються до допомоги « тимчасових адрес », які майже завжди з нехорошою історією.

 При оформленні дозволу на імміграцію необхідно уважно готувати документи і стежити за всім процесом до самого фінішу – отримання дозволу на імміграцію.

 Якщо Вам потрібна допомога в оформленні документів, супроводі процесу отримання дозволу на імміграцію в Україну – звертайтеся до юридичної компанії “Приходько та партнери”, ми надамо Вам компетентну юридичну допомогу!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація