Довідка з податкової для виїзду за кордон

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Довідка з податкової для виїзду за кордон

Час прочитання: 3 хв.

Перш ніж виїхати за кордон на постійне місце проживання, потрібно якісно вирішити документальні питання, аби ніщо не стало перепоною. Приміром, вагомою є довідка з податкової про відсутність заборгованості. Розглянемо більш детально особливості отримання цього документу, а також – чим може допомогти команда юридичної компанії «Приходько та партнери».

Довідка з податкової для виїзду за кордон - information deskЩо говорить законодавство?

Отож, чинний Податковий кодекс України, а саме – його стаття 179, визначає, що платники податків-резиденти, виїжджаючи за кордон на постійне місце проживання, мають подати до контролюючого органу відповідну декларацію. Вона називається «Про майновий стан і доходи». Це треба зробити завчасно. Законодавці передбачили, що деклараціє подається не пізніше, аніж за 60 календарних днів, котрі передують виїзду.

У податківців потім є 30 днів на те, аби перевірити сплату належної суми податку та видати довідку, де вказується, що вона була сплачена, а особа не має невиконаних податкових зобов’язань. У Мережі є достатньо поширеним запит на тему «довідка з податкової на ПМЖ», оскільки багато людей виїжджають та потребують якісного оформлення усіх необхідних документів. Така довідка має бути подана до органів митного контролю під час того, як особа перетинає кордон. Без неї виїхати на постійне місце проживання за межі України безперешкодно неможливо.

Форма довідки, яку видає ДПС, затверджена наказом Мінфіну від 13.06.2017 року № 568. У подальшому до неї вносилися деякі зміни, але ключовий формат був визначений саме цим документом.

Довідка з податкової для виїзду за кордон - urb 9486 1

Довідка з податкової для виїзду за кордон - long term contract 4Яким є порядок отримання довідки?

Щоб отримати довідку, потрібно подати заяву та декларацію за тим місцем, де ви перебуваєте на податковому обліку. Це може робити як сам платник податків, так і його уповноважений представник. Що стосується фізичних осіб ВПО (окрім самозайнятих осіб), то можна подати ці документи до будь-якого контролюючого органу.

Дуже важливо правильно оформити заяву, послатися у ній на відповідний пункт Податкового кодексу, де йдеться про видачу довідки контролюючим органом. У заяві зазначається найменування підприємства, установи чи організації, куди платник податків подасть довідку в подальшому.

Важливо відзначити те, що чинне податкове законодавство передбачає можливість подання заяви в електронній формі. Головне – аби усі вимоги оформлення до цього документу були дотримані. Це робиться через Електронний кабінет платника податків. Там є спеціальне меню «Листування з ДПС».

 

Довідка з податкової для виїзду за кордон - group protectionЧим можемо допомогти ми?

Команда практики міграційного права «Приходько та партнери» регулярно працює з клієнтськими запитами, пов’язаними з юридичним супроводом процедури оформлення довідки з податкової для виїзду за кордон. Галузь податкового права є однією з ключових у нашій роботі. Тож ми ретельно консультуємо вас, а також за потреби здійснюємо представницьку функцію у взаємодії з державними органами.

Ми добре розуміємо, що людина, яка готується до виїзду за кордон, робить багато справ організаційного характеру та не завжди має час самотужки розбиратися у законодавчих нормах. Саме для цього існує юридична підтримка, яку ми надаємо у комфортній для клієнтів формі. Ви можете звернутися до нас як очно, завітавши до офісу, так і дистанційно по відеозв’язку.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація