Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини

Час прочитання: 3 хв.

Довідка, котра засвідчує реєстрацію дитини громадянином України, видається як результат отримання громадянства за відповідним указом Президента. Така довідка має велике значення у багатьох ситуаціях. Тож пропонуємо ознайомитися більш детально з тим, у яких випадках є можливим її оформлення.

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини - employee portfolioКоли можна оформити цю довідку?

Отож, такий вид довідки є доступним тоді, коли:

  • обоє батьків дитини є іноземцями та на законних підставах проживають в Україні;
  • один з батьків є іноземцем;
  • дитина народилася від українських громадян, однак це відбулося за кордоном.

В усіх перелічених випадках для підтвердження громадянства потрібно оформити відповідну довідку. Для цього варто звернутися або до відповідного територіального підрозділу ДМС в Україні, або до консульської установи за кордоном.

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини - team informationЧому ця довідка має таке важливе значення?

Довідка, про яку ми розповідаємо, слугує підтвердженням громадянства України. На її підставі можна буде оформити для дитини ряд значимих документів, які є важливими для реалізації її правової суб’єктності. А саме – йдеться про паспорт громадянина України для виїзду за кордон та внутрішній паспорт у вигляді ID-картки, який можна оформити, коли дитина досягла 14 років.

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини - audit test 1Які документи потрібні для оформлення довідки?

Аби оформити довідку, потрібно подати відповідну заяву. Якщо дорослі роблять це самостійно, то у випадку з дітьми може йтися про законних представників. Окрім заяви, потрібно додати квитанцію з банку, яка засвідчить сплату встановленого чинним законодавством збору. Також додається 2 фотокартки, розмір яких має бути 35х45 мм.

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини - fast timeЯкий термін передбачено для надання такої послуги?

Довідка про те, що дитина є громадянином України, має бути видана не пізніше 10 днів після того, коли вона отримала громадянство. У контексті цієї статті йдеться про 10-денний термін з моменту відповідного президентського указу.

 

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини - photo 2022 07 13 16 54 22 2

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини - 14business protectionЧи може бути відмовлено в послузі?

Так, чинне законодавство України передбачає конкретний перелік підстав для відмови в оформленні такої довідки. Тут йдеться про набуття громадянства України в обманний спосіб, подання завідомо неправдивих відомостей чи фальшивих документів.

 

Тож з цього слідує висновок про те, що в разі подання батьками дитини достовірних даних та наявності підстав для її реєстрації громадянином України, у вас не виникне проблем з оформленням довідки. А якщо ви потребуєте консультативної допомоги або юридичного супроводу під час взаємодії з уповноваженими органами, ми можемо якісно в цьому допомогти.

Довідка про реєстрацію особи громадянином України для дитини - group protectionЧому варто звернутися до нас?

Фахівці практики міграційного права юридичної компанії «Приходько та партнери» регулярно працюють з запитами, котрі належать до царини міграційного права. Тож ми допоможемо вам швидко та результативно, оскільки завжди орієнтуємося на те, аби клієнти залишалися задоволеними.

Якщо вас цікавить консультація, то її можна отримати не лише очно в нашому офісі, а й у режимі відеозв’язку. Такий варіант має особливу актуальність для клієнтів, котрі перебувають за кордоном та не можуть фізично відвідати наш офіс аби отримати юридичну підтримку. Одним словом, усе організовано так, аби ви могли отримати допомогу в комфортному форматі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація