Довідка про перерахунок пенсії МВС

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права

Зв'язатися зараз

Довідка про перерахунок пенсії МВС

Час прочитання: 3 хв.

Робота в МВС є складною та часто небезпечною. Тож недивно, що законодавці передбачають цілий ряд гарантій та пільг для працівників МВС на пенсії, а також – їх сімей. Це питання регулюється Законом України «Про національну поліцію» та Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Також є низка підзаконних нормативно-правових актів, які є актуальними. Водночас – не менш вагоме значення має судова практика, яка стоїть на сторожі прав пенсіонера у випадку їх порушення. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно отримує клієнтські запити, пов’язані з перерахунком пенсій для працівників МВС. Тож ми маємо гарний досвід супроводу таких справ та відстоювання законних інтересів пенсіонерів. Пропонуємо вашій увазі більш детально ознайомитися з цією темою.

Довідка про перерахунок пенсії МВС - judgmentНа чому акцентує чинне законодавство?

Державна установа «Територіальне медичне об’єднання МВС» уповноважена видавати довідки стосовно розміру грошового забезпечення. Саме ці документи необхідні під час перерахунку пенсії.

Постанова Кабміну № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» регулює схеми посадових окладів. Водночас важливе значення має Наказ МВС № 260 від 6 квітня 2016 року. Саме ним був затверджений «Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання».

 

А тепер торкнемося пункту 3 Постанови № 103, котрий був визнаний протиправним. Відповідна інформація міститься у рішенні Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/12704/18. Отож, за позивачем було визнано право на те, аби отримати відповідну довідку про розмір грошового забезпечення та на перерахунок пенсії, спираючись на розмір складових цієї пенсії, згідно з Постановами № 260, № 988 та згідно зі статтями 43 та 64 Закону № 2262-XІІ.

Довідка про перерахунок пенсії МВС - urb 4422 1

Довідка про перерахунок пенсії МВС - tablet infoЯк це зрозуміти більш простими словами?

Отож, усе перелічене зводиться до того, що міліціонери на пенсії мають право на пенсійне забезпечення у відповідності до згаданого Закону, з врахуванням видів грошового забезпечення, яке передбачене для поліцейських. Це стосується не лише посадового окладу, а й підвищень, доплат та надбавок.

А ще ВСУ в своїй постанові у справі № 480/11090/21 від 21 червня 2023 року дійшов висновку, що такі особи мають право на те, аби до пенсії були включені суми індексації доходів.

Довідка про перерахунок пенсії МВС - team informationЯк це позначилося на результаті конкретної справи?

Отож, згадана постанова стала підставою для того, аби представники ДУ «Територіальне медичне об’єднання МВС» по Сумській області склали та подали до відповідного територіального підрозділу ПФУ нову довідку про розмір ГЗ для подальшого перерахунку пенсії з урахуванням індексації.

 

Довідка про перерахунок пенсії МВС - information deskЩо це дає для кожного пенсіонера?

Уся проаналізована нормативно-правова база свідчить про те, що законодавство є на боці пенсіонера. Однак деякі уповноважені державою органи відмовляються це враховувати. Водночас – є чіткий законодавчий механізм, який передбачає перерахунок пенсії з врахуванням індексації.

Дехто, бачачи опір чиновників у таких ситуаціях, опускає руки. Однак таке рішення вестиме лише до того, що ви не отримуватимете у повній мірі ту пенсію, на яку маєте право. Значно кращим варіантом буде звернутися до кваліфікованої команди юристів та отримати якісну консультацію і супровід у взаємодії з уповноваженими державними органами (у тому числі – представництво в суді). Це допоможе вирішити проблему.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація