"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".
Старший юрист
Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.
Довідка про перебування у полоні
Чимало родин військовослужбовців на сьогодні зіткнулися з тим, що їх рідні перебувають в полоні. Аби родичі мали відповідне підтвердження, був розроблений механізм отримання довідки про перебування людини в полоні. Її можуть отримати як українські громадяни, так і іноземці, якщо їх рідний потрапив у полон. Пропонуємо вашій увазі більш детально дізнатися, яким чином це відбувається.
Що говорить Уповноважений ВР з прав людини?
Дмитро Лубінець нещодавно повідомив, яким є порядок того, аби отримати довідку про перебування в полоні. Це можна робити у 2 форматах:
- через особисте звернення;
- через законного представника або члена родини.
На сьогодні є доступною можливість звернутися до відповідної установи самотужки або в онлайн-режимі.
Кому передається заява для отримання довідки?
Тут є кілька варіантів. Серед них:
- Міністерство оборони;
- інший центральний орган, який належить до виконавчої гілки влади та займається питаннями військових формувань;
- правоохоронний орган;
- командир підрозділу ЗСУ, де служить військовий;
- інший орган, який належить до складу сил безпеки та оборони і наділений відповідними повноваженнями.
Отож, вибір є достатнім.
Що варто знати про саму заяву?
Форма заяви на отримання довідки про перебування в полоні є довільною, однак у ній має бути деяка обов’язкова інформація. Йдеться про військове звання полоненого, його П.І.П. та спосіб комунікації з людиною, яка подає заяву (потрібно вказати поштову адресу, електронну пошту, номер телефону). Також необхідно зазначити, підрозділ, в штаті якого людина перебувала, період перебування у полоні чи інтернування у нейтральних державах.
Чи можуть відмовити в оформленні довідки?
Як зазначає омбудсмен, довідку можуть не видати, якщо щось з переліченої інформації не було зазначено. Для формування такого документу уповноваженим органам потрібно володіти повнотою даних. Водночас є норма щодо того, що особі, якій відмовляють у видачі довідки, мають письмово повідомити про це.
За скільки часу повинні видати документ?
Є певні часові рамки, в які мають вкластися відповідальні особи, котрі формують довідку. На це передбачено до 30 календарних днів. Далі готова довідка надається особисто чи відправляється поштою.
Чим може бути корисною наша допомога?
Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно стикаються з запитами клієнтів стосовно тем, пов’язаних з військовим правом. На жаль, іноді вони пов’язані з такими неприємними подіями для родин військовослужбовців як полон. Документальні аспекти є важливими, тож ми допоможемо у їх налагодженні. Наша команда надає широкий спектр послуг. Ви можете звернутися за консультативною підтримкою та юридичним супроводом і представництвом інтересів.
Щодо консультування, то тут клієнти можуть обрати різні формати – завітати до нашого офісу та отримати очну консультацію або скористатися допомогою онлайн. Усі варіанти доступні, тому обирайте той, який буде найбільш комфортним.
Коли людина потрапляє до полону, це стає великим стресом для рідних. В оформленні документальних питань часто є сенс у тому, аби зберегти власні сили та довірити правові питання тим, хто на них спеціалізується.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Старший юрист
Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня