Фото: Довідка МСЕК про постійний догляд

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Довідка МСЕК про постійний догляд

Час прочитання: 3 хв.

Оформлення постійного догляду за особою під час військового стану в Україні є надто актуальною тематикою.

Це пояснюється тим, що у звʼязку з активними бойовими діями на території України багато громадян потребують сторонньої допомоги від інших осіб у звʼязку із неможливістю самостійно про себе піклуватися та дбати.

Однак, на практиці зазвичай постає питання, а що потрібно для підтвердження факту здійснення постійного догляду за особою?

У цій інформаційній статті ми спробуємо дати відповідь на дане питання та поговоримо про те для чого потрібна довідка МСЕК про здійснення постійного догляду.

фото Довідка МСЕК про постійний догляд

Що таке довідка МСЕК?

В Українському законодавстві під довідкою МСЕК розуміють юридичний документ, який засвідчує встановлений ступінь втрати працездатності в громадянина під час проведення його огляду, а також наявність певного захворювання, що зумовлює настання інвалідності.

Тобто довідка МСЕК надає право громадянину звертатися до відповідних державних органів влади за отриманням одноразової грошової допомоги та інших соціальних виплат, що передбачаються чинним законодавством в разі постійної втрати працездатності або призначення групи інвалідності, а також можливості одержання постійного стороннього догляду від інших осіб.

Важливо! Якщо ви не згодні із рішенням МСЕК щодо встановлення групи інвалідності або визначення втрати працездатності, то таке рішення можна оскаржити до обласної або центральної МСЕК протягом 1 місяця. Комісія в такому разі зобовʼязана провести повторний огляд громадянина і прийняти нове рішення.

Що потрібно для підтвердження факту здійснення постійного догляду за особою?

Так, як постійний догляд можна здійснювати з метою підприємницької діяльності, так і без кінцевого результату в отриманні грошових коштів, то документами для підтвердження факту здійснення постійного догляду будуть:

  • Довідка про отримання компенсації за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі - отримується в органах соціального захисту населення або ЦНАПі;
  • Акт встановлення факту здійснення догляду - отримується в районних державних адміністраціях та виконавчих органах сільських, селищних та міських рад на підставі подання письмової заяви громадянином про здійснення такого догляду за особою. Також даний документ може отримуватися в судовому порядку;
  • Акт обстеження проживання - в сукупності з іншими документами підтверджує дійсний факт того, що громадянин здійснює постійний догляд за особою.

Таким чином, на підставі довідки МСЕК встановлюється необхідність особи в отриманні стороннього постійного догляду, а вже потім збирається інший пакет документів для того, щоб підтвердити факт надання постійного догляду особі через існуючу інвалідність чи втрату працездатності.

фото Довідка МСЕК

Чим може бути корисним зверненням до професійних адвокатів?

Адвокатське бюро “Приходько та партнери” надає широкий спектр послуг щодо оформлення постійного догляду за особою, а саме:

  • Проведення аналізу ситуації клієнта компанії та надання консультацій щодо можливих подальших дій по справі;
  • Подача всіх необхідних документів для проходження МСЕК;
  • Отримання відповідного висновку МСЕК про потребу в сторонньому догляді;
  • Здійснення повного юридичного супроводу по справі;
  • Представництво інтересів клієнта в різних державних органах влади;
  • Оскарження рішень МСЕК до судових органів влади;
  • Оформлення компенсації за надання соціальних послуг по догляду на непрофесійній основі.

Таким чином, звернення до адвокатського бюро “Приходько та партнери” дозволяє отримати належну правову підтримку на всіх етапах оформлення постійного догляду та отримання довідки МСЕК. Не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація