Достроковий вихід на пенсію по стану здоров’я

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Достроковий вихід на пенсію по стану здоров’я

Час прочитання: 3 хв.

Коли йдеться про право громадян достроково виходити на пенсію за своїм станом здоров’я, варто розібратися в конкретних правових тенденціях та особливостях процедури. Ці особливості відрізнятимуться, залежно від того фактору, про якого пенсіонера йдеться – цивільного чи військового. Варто відзначити, що пенсійне право належить до компетенції адвокатського бюро «Приходько та партнери». Це одна з тих галузей, котрі є у фокусі нашої практики. Тож ви можете звертатися та отримати якісну допомогу.

Достроковий вихід на пенсію по стану здоров'я - information deskДостроковий вихід на пенсію цивільних пенсіонерів

Коли ми говоримо про достроковий вихід на пенсію цивільного пенсіонера з причини погіршення його стану здоров’я, то нормативно-правовим актом, який регулює це питання, є «Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників) у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком», затверджений постановою КМУ № 1449 від 27 грудня 2022 року.

 

У клієнтів часто виникають питання стосовно тлумачення правових норм, які містяться в таких документах. Тож ми відповідаємо на ваші питання в консультаційному форматі та пояснюємо складні юридичні норми і правові тенденції та явища зрозумілими словами.

Щодо важливих аспектів, які потрібно зазначити у такому випадку, то вони є наступними:

  • У п. 4 згаданої Постанови вказано, що для виходу на пенсію за цією підставою потрібно мати страховий стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком.
  • Особа має бути звільненою не раніше, аніж за 1,5 року до досягнення пенсійного віку, встановленого законодавством.

Достроковий вихід на пенсію по стану здоров'я - gry 4850 1

Якщо йдеться про звільнення у зв’язку з невідповідністю займаній посаді за станом здоров’я, а ініціатором цього процесу є роботодавець, то саме він має подати до уповноваженого територіального органу ПФ заяву щодо того, аби його працівнику була виплачена відповідна пенсія. Однак тут важливо, аби був наданий документ, який підтверджує, що працівник дійсно за станом здоров’я не може виконувати свої посадові обов’язки.

Достроковий вихід на пенсію по стану здоров'я - team informationДостроковий вихід на пенсію військових пенсіонерів

Тут теж розглядатимемо винятково підставу, пов’язану з погіршенням стану здоров’я. Щодо ключового нормативно-правого акту, який регулює це питання, то йдеться про Закон «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Актуальні аспекти правового регулювання, які варто тут згадати, є наступними:

  • Пенсійне забезпечення військовослужбовців, котрі вийшли на пенсію за цією підставою, складає 55% сум грошового забезпечення
  • Кожний наступний рік, який слідує після 20 років вислуги, додає військовому до пенсії ще 3% від грошового забезпечення.
  • Граничний розмір пенсії складає 70% сум грошового забезпечення.

 

Якщо ви потребуєте якісної консультації або юридичного супроводу у справах, пов’язаних з виходом на пенсію достроково у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, то можете звернутися за цими послугами до фахівців адвокатської компанії «Приходько та партнери». Спеціалізуючись, у тому числі, на питаннях пенсійного права, ми знаємо, як допомогти своїм клієнтам якісно та ефективно.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація