Доплата військовим пенсіонерам 2000 грн. Чому Пенсійний фонд України припиняє таку виплату після перерахунку пенсії?

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Доплата військовим пенсіонерам 2000 грн. Чому Пенсійний фонд України припиняє таку виплату після перерахунку пенсії?

Час прочитання: 4 хв.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон №2262-ХІІ.

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Кабінетом Міністрів України з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб прийнято постанову від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» ( далі – Постанова КМУ № 713).

 

Відповідно до вищезазначеної постанови:

  • усім пенсіонерам, яким призначено пенсію до 01 березня 2018 року відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262, починаючи з 01 липня 2021 року встановлена щомісячна доплата у сумі 2000 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій.

Однак, станом на сьогодні, в більшості наших клієнтів, а саме – військових пенсіонерів викликало обурення, що після здійснення «кропіткої роботи» щодо зобов’язання органів ПФУ здійснити перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення чи то станом на 05.03.2019 (для військовослужбовців), чи то станом на листопад 2019 (для колишніх міліціонерів) виплата у розмірі 2000 грн. відповідно до зазначеної постанови Кабінету Міністрів України органами ПФУ припиняється.

Чому після здійснення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки пенсіонерам не виплачують 2000 грн, передбачені постановою КМУ № 713?

В більшості випадків на звернення військових пенсіонерів з приводу причини невиплати доплати у розмірі 2000,00 грн, після перерахунку пенсії на підставі рішення суду, територіальні органи ПФУ у своїх відповідях посилаються на норми тієї ж Постанови КМУ № 713, де зазначають:

  • у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Чи правомірні такі дії органів ПФУ?

Юристи нашого Адвокатського Бюро «Приходько та партнери», які спеціалізуються саме на пенсійному забезпеченні колишніх військовослужбовців та міліціонерів проаналізували судову практику та причини таких, як ми вважаємо, протиправних дій ПФУ.

Звертаємо увагу читачів, що станом на сьогодні є неоднозначна практика судів, як першої так і апеляційної інстанцій, з приводу даного питання і органи ПФУ вчиняють всі процесуальні дії для відстоювання своєї позиції.

Однак, юристами нашої юридичної компанії проаналізовано практика Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, де:

  • постановами від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22 та від 02.03.2023 у справі № 600/870/22-а задоволено касаційні скарги та зобов`язано відповідні Головні управління ПФУ відновити нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000 грн згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб»

Основана мотивація Верховного Суду в вищезазначених судових рішеннях є те, що:

  • перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв`язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Отже, черговий раз територіальні органи ПФУ вчиняють протиправні дії щодо пенсіонерів – військовослужбовців, недоплачуючи належний розмір пенсії.

 

Як повернути справедливість та поновити виплати у розмірі 2000 грн?

На жаль, на нашій практиці через досудове врегулювання (без подання позову до суду) органу ПФУ не будуть здійснювати чи правильніше поновлювати таку «доплату» і відмову ПФУ слід буде оскаржувати до адміністративного суду, більше того слід налаштовуватись і на апеляційну, а можливо і касаційну інстанцію.

Щоб отримати допомогу юриста або консультацію - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист по пенсійним справам Вам зателефонує для надання консультації та уточнення Вашого питання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація