Фото: Документи, що підтверджують право на відстрочку

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Документи, що підтверджують право на відстрочку

Час прочитання: 3 хв.

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає вичерпний перелік підстав для отримання відстрочки від служби в ЗСУ. Разом з тим, норми військового права регулярно трансформуються, змінюються, доповнюються. Це пов’язано з тим, що динаміка війни та певний суспільний запит породжує потребу в адаптації нормативно-правової бази до реальної ситуації в конкретний період часу. Приміром, нещодавно була вилучена підстава для відстрочки, пов’язана з доглядом за непрацездатним родичем, якщо є інші члени родини, які мають обов’язок здійснювати такий догляд.

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» відслідковує зміни, аби максимально ефективно представляти інтереси своїх клієнтів та надавати коректну інформацію під час консультування.

Якими документами підтверджується наявність підстави для відстрочки?

Чіткого переліку таких документів не передбачено, оскільки підстав є декілька. Тож усе залежить від конкретної підстави, якою ви збираєтеся скористатися. Тому розглянемо окремо різні ситуації. Отож, право на відстрочку від служби у ЗСУ мають:

  • Військовозобов’язані, у яких дружина, чоловік, хтось з батьків чи дитина має І або ІІ групу інвалідності за умови, що більше немає кому доглядати за такою людиною. Потрібно надати документи, які підтверджують шлюб або родинні зв’язки та акт огляду МСЕК чи пенсійне посвідчення людини, за якою доглядають.
  • Особи з інвалідністю. Надаються документи, які підтверджують групу інвалідності.
  • Особи, які самостійно виховують дитину. Потрібно надати свідоцтво про народження дитини та документи, які підтверджують сімейний статус (аби було зрозуміло, що людина виховує дитину дійсно самотужки).
  • Працівники, котрі заброньовані державними підприємствами, установами або організаціями. Надаються документи, які підтверджують факт трудових відносин та броні.
  • Особи, на утриманні яких є 3 та більше неповнолітніх дітей. Свідоцтва про народження дітей – ключові документи в цьому випадку. Коли одна дитина чи кілька дітей є від першого шлюбу та проживають окремо, факт утримання може підтверджуватися документами, які свідчать про сплату аліментів.
  • Студенти, аспіранти й докторанти денної чи дуальної форми навчання. Наказ про зарахування на навчання до ВНЗ підтверджує наявність цієї підстави.
  • Наукові й науково-педагогічні працівники з навантаженням не менше 0,75 ставки. Потрібно надати документи, котрі підтверджують трудові відносини (наприклад, трудовий договір та трудову книжку).
  • Особи, чиї близькі родичі загинули в АТО або під час повномасштабної війни. Надається свідоцтво про смерть такої людини, а також інші документи, які свідчать про обставини смерті та факт родинних зв’язків.

Якщо Вас цікавить більш детальне пояснення по кожному з пунктів, ви можете звернутися за консультацією до команди нашого адвокатського бюро.

 

Якісна юридична підтримка – запорука справедливості

Попри те, що законодавство достатньо чітко визначає список підстав для відстрочки, в реальному житті людина часто стикається з проблемами. Недостатньо чітко прописаний перелік документів на підтвердження кожної з підстав робить можливим зловживання з боку посадових осіб військкоматів.

Тому, якщо ви потребуєте роз’яснення, відповідей та питання або представництва ваших інтересів у взаємодії з державними органами, звертайтеся.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація