Фото: Документи для розблокування РК

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Документи для розблокування РК

Час прочитання: 3 хв.

Коли блокуються податкові накладні та розрахунки коригування, платник ПДВ має 10 днів для того, аби оскаржити це в адміністративному порядку. В такому випадку важливо скласти грамотне пояснення щодо того, що ПН/РК було заблоковано необґрунтовано. На підтвердження фактів, висвітлених у поясненні, варто додати пакет документів у відповідності до тих вимог, які висуває до них законодавство.

Якщо вас цікавлять юридичні консультації та супровід з цього приводу, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» готові якісно допомогти. У нас працюють експерти, котрі спеціалізуються, у тому числі, й на податковому праві. Тож ця галузь з усіма супутніми питаннями належить до нашого фокусу практики.

 

Що говорить на цю тему чинне законодавство?

Єдиний реєстр податкових накладних  у розділі Критеріїв ризиковості, який  затверджено наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 № 520, визначає вичерпний перелік документів, які подаються разом з поясненням для розблокування РК. Подається Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено за формою J(F)1312603. Таке повідомлення формується по одному окремому РК. Тому, якщо заблоковано кілька розрахунків коригування, то, відповідно, потрібно формувати повідомлення з поясненнями та пакетом документів по кожному з них.

Щодо порядку подання документів, то це може робити не лише сам платник податків, а й його законний представник. Тож юристи нашого адвокатського бюро можуть вам допомогти. Як свідчить практика численних звернень до нас, у багатьох випадках саме втручання адвоката з податкового права дозволяє зрушити ситуацію з мертвої точки після численних спроб платника податків зробити це самостійно.

Якими є вимоги до документів?

Чинні правові норми встановлюють вимоги до документів, котрі мають бути подані разом з поясненням. Вони є наступними:

  • формат PDF;
  • розмір кожного з таких файлів не більше від 2 Mб;
  • створення для передачі кожного такого файлу додатку за передбаченою формою;
  • відповідність кількості документів у вигляді додатків тій кількості, котра вказана в самому повідомленні з поясненнями.

Як бачите, вимог є достатньо багато. Тож недивно, що в той короткий термін, який законодавство надає для подання пояснень, платнику податків буває складно розібратися та якісно зробити усе самотужки. Відтак, допомога юриста, який спеціалізується саме на податковому праві та знає алгоритми, як діяти в такій ситуації, буде доречною.

Чому варто звернутися до нас?

У команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» працюють фахівці, які добре знають та люблять свою роботу. Надаючи послуги клієнтам, ми орієнтуємося на результат та вміємо використовувати різні правові інструменти, аби допомогти дійсно ефективно.

 

Для того, щоб розблокувати РК, існує 2 способи – адміністративний (пояснення до ДПС) та судовий (оскарження факту блокування ПН/РК в порядку адміністративного судочинства). Ми добре знаємо на практиці та регулярно використовуємо кожен з цих варіантів. Тож звертайтеся. Наші фахівці допоможуть вам вирішити податкові питання так, аби подібні проблеми не паралізували вашу звичну господарську діяльність.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація