Фото: Документи для отримання військового квитка

"Головний і найбільш істотний зміст права складає свобода."

Данілова Юлія Ігорівна
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз

Документи для отримання військового квитка

Час прочитання: 4 хв.

У травні 2024 року набули зміни до мобілізаційного законодавства, у звʼязку з якими відтепер чоловіки віком від 18 до 60 років зобовʼязані завжди мати із собою військово-облікові документи та надавати їх за вимогою працівників ТЦК та СП або Нацполіції.

Проте, що робити, якщо громадянин втратив свої військово-облікові документи?

У такому випадку йому потрібно отримувати нові військово-облікові документи. В чому і проявляється актуальність обраної тематики на сьогодні. А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про те, які документи потрібні для одержання військового квитка в Україні.

 

Що слід розуміти під військовим квитком в Україні?

Під військовим квитком слід розуміти відповідний паперовий документ, що посвідчує військовозобовʼязану особу (військовослужбовця, резервіста) та визначає її належність до виконання військового обовʼязку в країні. Таким чином, саме у військовому квитку може міститися інформація про рівень придатності особи до несення військової служби (наприклад, придатний чи непридатний), наявність військового звання та категорія військово-облікової спеціальності та багато іншого.

Документи для отримання військового квитка

Як отримати військовий квиток в Україні?

Чинним українським законодавством зазначається, що органами, які уповноважені видавати військові квитки в Україні є саме районні або міські ТЦК та СП (раніше -військкомати). А тому для отримання військового квитка слід саме звертатися до ТЦК та СП за місцем прописки громадянина із таким пакетом документів:

  1. письмова заява про взяття на облік (якщо особпа не перебуває на обіку), заява про видачу військового квитка;
  2. копія паспорта громадянина України;
  3. копія РНОКПП;
  4. копія документів про одруження, про здобутий рівень освіти, про народження дітей (за наявності);
  5. копії документів про отримання освіти;
  6. наявні військово-облікові документи (приписне посвідчення);
  7. фото 3x4 у кількості трьох штук (на звороті слід вказати своє ПІБ).

Важливо! Після внесення змін до мобілізаційного законодавства відтепер отримувати військовий квиток громадянин має право лише тоді як пройде ВЛК. На практиці це потрібно для того, щоб розуміти рівень придатності особи до несення військової служби у лавах ЗСУ.

Чи можливо отримати військовий квиток в електронному вигляді?

Так, оскільки з 18 червня 2024 року в Україні зʼявилися електронна версія військова квитка, яка має таку ж саму юридичну силу як і паперова. Отримати військовий квиток в електронному вигляді можливо такими способами, а саме:

  • Через РТЦК та СП. Для цього слід з’явитись до ТЦК за місцем свого знаходження або перебування для постановки на облік або заміни військового облікового документа;
  • Через ЦНАП. Для цього сліз особисто зʼявитися до ЦНАПу, актуалізувати дані про себе та підтвердити їх, далі адміністратор всене таку інформацію до електронної системи та вона автоматично підтягнеться в Оберіг. Після пройдення цих всіх етапів особа зможе отримати електронний документ з відповідним QR-кодом;
  • Через електронний кабінет призовника. Для цього слід встановити застосунок на мобільний телефон, оновити дані про особу (якщо цього раніше не було зроблено) та сформувати електронний документ із відповідним QR-кодом. Слід зазначити, що термін дії такого електронного документу (військового квитка) складає 1 рік з моменту його формування.

Важливо! Отримати військовий квиток в електронному форматі можливо лише тоді, коли такий документ був раніше виданий в паперовому вигляді працівниками ТЦК та СП.

 

Якщо у вас наявні додаткові питання щодо подачі необхідних документів для отримання військового квитка, то в такому разі звертайтеся до військових юристів із адвокатського бюро "Приходько та партнери".

Наші фахівці постійно відслідковують останні зміни до чинного законодавства України, а тому чудово розуміються на даній проблематиці в цілому, що дозволяє надавати клієнтам компанії лише ефективну правову підтримку на практиці. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до наших фахівців, які мають успішні кейси у сфері військового права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.7

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація