Договір про співпрацю між ФОПами

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Договір про співпрацю між ФОПами

Час прочитання: 3 хв.

Взаємодія між фізичними особами-підприємцями може бути гарним рішенням для тих, хто хоче підсилити свою діяльність вигідною співпрацею з іншим підприємцем, з яким можна разом робити успішні починання, актуальні для обох сторін. Ключова можливість, яку дає такий договір, це отримання більшого доходу внаслідок діяльності завдяки тому, що зусилля сторін можна об’єднати. При цьому умови такої взаємодії можуть бути різними. Пропонуємо більш детально з цим ознайомитися.

Якими бувають види договорів про спільну діяльність?

Якщо коротко говорити про ключову класифікацію таких договорів, то вони можуть з об’єднанням та без об’єднання вкладів. Формат має визначатися відповідно до того, якого є ключова мета вашої взаємодії, специфіка господарської діяльності та стартові умови. Приміром, якщо йдеться про двох підприємців, котрі хочуть спільне виробництво, воно вимагатиме конкретних вкладень на рівні сировини та устаткування. А коли ми говоримо про підприємців, які працюють у сфері надання консалтингових послуг в онлайн-режимі, там для співпраці можуть бути непотрібними вклади.

 

Які умови договору вважаються істотними?

Щодо істотних умов договору, то до них належать:

  • Предмет. Те, на предмет чого підприємці взаємодіють, визначає характер такої співпраці. Тому ця істотна обставина має бути відображена в договорі.
  • Ціна. Фінансові аспекти теж є вкрай значимими у сфері господарських відносин.
  • Строк дії договору. Коли підприємці ставлять перед собою якусь мету, котра їх об’єднує, вони планують терміни її реалізації. Тож зазначити усі вагомі аспекти стосовно строку співпраці буде актуальним.
  • Визначення спільної мети. Будь-яка ділова співпраця будується довкола спільної цілі, котра лежить в її основі. Саме тому мету потрібно вказувати.

Щодо сфер застосування таких договорів, то вони можуть бути різними, адже у будь-якій галузі в підприємців може виникнути потреба та бажання об’єднати зусилля заради спільного результату. Як свідчить практика адвокатської компанії «Приходько та партнери», часто клієнти мають запит на супровід в укладанні таких договорів, коли йдеться про сфери сільського господарства та будівництва.

Що варто знати ще про такий договір?

Договір про спільну діяльність проходить реєстрацію в органах ДПС. Це передбачено ст. 64 (п.6) Податкового кодексу України. Між інших угод, які підлягають обліку в контролюючих органах, є і договори про спільну діяльність на території нашої держави, котрі не передбачають створення юридичних осіб. Кодекс зазначає, що на ці договори поширюються особливості податкового обліку, а також – оподаткування діяльності.

 

Чому допомога хороших юристів є принципово важливою?

Коли люди починають взаємодію в рамках ділових взаємин, такі відносини мають бути належним чином врегульовані. Інакше є ризик, що співпраця буде ускладнена. Також не варто виключати ризик недобросовісних контрагентів. На жаль, від цього не застрахований ніхто, попри те, що люди здебільшого під час початку співпраць намагаються справити максимально позитивне враження. У таких випадках грамотне унормування взаємин з формальної точки зору, коли йдеться про договір, є дуже актуальним, адже потім легше відстояти свої права в суді.

Звісно, це далеко не єдина причина, чому варто довірити складання та супровід у підписанні договору фахівцям. Ми ставимося до цієї справи так, аби ваші законні інтереси були максимально представлені й захищені в документі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація