E-mail
plugatar@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист, спеціаліст у сфері державної реєстрації, захисту корпоративних і майнових прав юридичних осіб та з питань нерухомості.

Зв'язатися зараз

ДОГОВІР ОРЕНДИ КВАРТИРИ ТА УМОВИ ЙОГО РОЗІРВАННЯ

В сучасному світі орендою не здивуєш нікого. Більшість громадян хоч раз у житті зіштовхувалися з орендою житла. Для когось це було тимчасово, а хтось вже роками орендує квартиру. Але кожен, хто зіштовхувався з орендою розуміє, що без договору не обійтися. Звичайно, дехто, щоб зекономити на укладанні договору орендує або здає в оренду на “чесному слові”, але не завжди така економія є вигідною.

Договір оренди квартири спрямований на реальний захист майнових інтересів як орендаря, так і орендодавця. Для орендаря це впевненість в тому, що серед зими ніхто не вижене на вулицю, а для орендодавця – гарантія оплати та впевненість у збереженні майна в належному стані.

Як укласти договір оренди квартири?

Найперше, варто зауважити, що такий договір має бути укладений в письмовій формі. За бажанням сторін він може бути нотаріально посвідчений, але це не обов’язково. Перед укладенням договору сторони повинні обговорити всі істотні умови, тобто строк дії, порядок розрахунків, вартість оренди, порядок сплати комунальних платежів, здійснення дрібних побутових ремонтів та інше.

Всі умови повинні бути логічно та структуровано закріплені в договорі.

Варто зауважити, що не варто користуватися готовими шаблонами договорів, які є у вільному доступі, оскільки сторони використовуючи такий договір зазвичай його не читають, а просто вписати свої дані та підписують його. У випадку непорозумінь такий договір може зіграти злий жарт між сторонами.

Ще одним важливим пунктом в договорі має стати порядок його розірвання.

За загальним правилом договір діє протягом строку на який його укладено. Але досить часто в самому договорі зазначають, що він може бути автоматично продовжений на той самий термін та на тих самих умовах, якщо кожна зі сторін договору за якийсь час не повідомляє про його розірвання. Тобто, якщо умовно кажучи, договір укладено на рік, то щоб його розірвати після закінчення року потрібно повідомити про це іншу сторону, наприклад за місяць. Якщо цього не зробити самим договором передбачаються штрафні санкції.

Ще однією з умов розірвання договору оренди квартири може бути, що договір припиняє свою дію на вимогу однієї зі сторін, але з умовою, що сторона яка бажає достроково розірвати договір повідомляє про це іншу сторону у визначений термін.

Отже, укладення договору оренди квартири як і його розірвання досить не простий процес. Не дарма, багато хто користується допомогою посередників – рієлторів або юристів. Адже самостійно розібратися в тонкощах договірного права не просто. І це стосується не лише орендодавця, а й орендаря. Адже орендуючи ту чи іншу квартиру потрібно розуміти чи справді перед Вами власник, а не якась третя особа.

При зверненні до юристів та адвокатів такі питання відпадають самі собою, адже фахівець може перевірити чи справді цю квартиру здає власник. Тому, щоб зробити правильний вибір на ринку нерухомості не потрібно нехтувати допомогою юристів. І тоді оренда квартири буде взаємовигідним рішенням як для орендаря, так і для орендодавця.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація