Договір купівлі-продажу квартири чи будинку. Основні вимоги

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Договір купівлі-продажу квартири чи будинку. Основні вимоги

Час прочитання: 3 хв.

Дуже часто більшість українців фактично з останніх заощаджень намагаються придбати бажану нерухомість — квартиру чи будинок. Однак, паралельно з цим, багато хто ризикує залишитися і без коштів, і без нерухомості. Зокрема, чимало клопоту учасникам угоди може принести договір купівлі-продажу. Будь-які угоди з придбання нерухомості мають повністю відповідати вимогам чинного українського законодавства. Важливо залучити до оформлення договору купівлі-продажу професійних юристів. Фахівці Приходько та Партнери допоможуть отримати бажаний результат — придбати нерухомість без “підводних каменів”.

 

Особливості чинного законодавства в цього питання

Перше, що потрібно зробити — визначити форму, в якій надалі буде укладатися угода купівлі-продажу об'єкта нерухомості. Наприклад, в статті 657 Цивільного кодексу України зазначено наступне:

договір купівлі-продажу квартири чи будинку укладається в письмовій формі та передбачає посвідчення у нотаріуса (єдине виключення — нерухомість, яка перебуває у заставі податкової).

Види договорів купівлі-продажу об'єктів нерухомості

В чинному законодавстві виділяють 2 види договорів, пов'язаних з купівлею об'єктів нерухомості:

 • Попередній договір
 • Основний договір

Розпочнемо з попереднього договору купівлі-продажу. Його головна мета — фіксація факту домовленості про продаж нерухомості між власником нерухомості чи іншою особою та покупцем.  В більшості випадків така необхідність виникає у ситуаціях, коли будинок чи квартира перебувають ще на етапі будівництва. Окрім цього, в попередньому договорі може міститися інформація про внесення завдатку, тобто, сплати визначеної частини вартості об'єкта нерухомості.

Для оформлення основного договору купівлі-продажу треба враховувати також різноманітні нюанси. Серед них — вид документів, які являються підтвердженням права власності, соціальний статус, вік прописаних та ін.

 

Стандартний перелік документів складається з:

 • Документу — підтвердження права власності на об'єкт нерухомості.
 • Особистих документів: посвідчення особи, ІПН осіб-співвласників нерухомості.
 • Дозвіл на продаж житла. Цей документ готується у випадках, коли право власності на об'єкт нерухомості мають недієздатні особи або неповнолітні.
 • Технічний паспорт на об'єкт нерухомості.
 • Оригінал довіреності, ІПН та паспорт — при продажу житла за дорученням.

Всі вказані вище документи готує продавець. Все, що потрібно від покупця — паспорт та ІПН. Однак, якщо він перебуває в офіційному шлюбі, знадобиться обов'язкова присутність подружжя при укладанні угоди.

Допомога професійних юристів  в оформленні договору купівлі-продажу

Правильно оформити всі документи та захиститися від неприємностей при використанні договору купівлі-продажу — достатньо складне завдання. Краще довірити це питання справжнім професіоналам — юристам Приходько та Партнери.

Ми перевіримо чистоту угоди з продажу нерухомості, наявність всіх необхідність документів, відсутність обмежень на відчуження майна. Юристи Приходько та Партнери надають весь спектр послуг з питань нерухомості:

 • Правовий аналіз договору купівлі-продажу.
 • Консультування.
 • Підготовка та перевірка документів.
 • Юридичний супровід угод, пов'язаних з купівлею та продажем об'єктів нерухомості.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з оформлення договору купівлі-продажу квартири чи будинку заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація