"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ПРОПИСКА?

 Кожен громадянин України, незалежно від віку зобов’язаний мати в паспорті штамп з реєстрацією місця проживання. Така ж вимога існує в законодавствах Європейського Союзу, США. Особа з відміткою зареєстрованого місця проживання має більше можливостей у порівнянні з протилежною ситуацією.

 Наприклад, Ви зможете зареєструвати приватного підприємця, отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків, оформити закордонний паспорт, дитині буде легше влаштуватися в дитячий сад школу, інститут. Можна відкрити банківський рахунок, придбати і поставити на облік автомобіль.

 Важливим виступає той аспект, що якщо у громадянина замість паспорта сучасна, пластикова карта, прописка теж потрібна. Для цього видається офіційне доповнення (аркуш паперу) з відповідною відміткою.

 Реєстрація місця проживання також надзвичайно важлива для іноземців. Процес відбувається саме згідно з нормами українського законодавства, а не їх громадянства. Так, громадянин іншої держави, після отримання посвідки на проживання в Україні зобов’язаний зареєструвати місце свого проживання не пізніше, ніж через місяць з моменту отримання посвідки на проживання.

 Для іноземців, які подають документи для отримання посвідки на постійне проживання, ми надаємо послуги з оформлення згоди на імміграцію та надання місця проживання, а також повний комплект необхідних документів.

 Багатьох громадян та іноземців хвилює питання, що ж дає прописка та яка її юридична сторона. Людині, яка не має у власності житла, оформити реєстрацію місця проживання без права власності досить проблематично. Особливо складно прописатися людині у власника, який його навіть не знає. Але якщо власник згоден, то факт прописки матиме деякі особливості:

 • Власник, який приватизував своє житло і купив його за власні кошти, має право прописати у себе будь-яку людину;
 • Громадяни, які мають дану прописку, не мають права володіння майном;
 • Виписати людину (в тому числі й іноземця) без його згоди можна буде тільки за рішенням суду;
 • Прописаний громадянин, відповідно до законодавства, визначає зареєстроване місце проживання своєї дитини за місцем власної реєстрації без згоди власника. Виписати ж таку дитину, в тому числі й іноземця буде проблематично, оскільки потрібно залучати орган опіки і піклування.

 Отримати прописку в сучасних умовах можна лише протягом одного дня. Тож, прописка потрібна для наступного:

 • для офіційного працевлаштування;
 • для отримання кредиту в банківських установах;
 • для запису в державну школу;
 • для реєстрації автомобіля;
 • для отримання громадянства;
 • для отримання посвідки на проживання;
 • для отримання паспорта за місцем проживання;
 • прописка для переселенців;
 • інших побутових можливостей.

 Таким чином, прописка є важливим інструментом не лише для громадян України, а й іноземців. Юридична компанія «Приходько та партнери» надає широкий спектр міграційних послуг, звертайтесь ми вирішимо Вашу проблему та допоможемо.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація