ДІЯ.CITY ТА ПОДАТКИ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ДІЯ.CITY ТА ПОДАТКИ

Час прочитання: 2 хв.

Цифрова трансформація вже давно стала частиною нашого життя. За допомогою електронних сервісів та систем можна виконувати безліч дій не виходячи з дому. Це економить час та зусилля для громадян і є досить зручним каналом комунікації для громадян з органами державної влади.

Але трансформація не стоїть на місці й в грудні 2021 року були ухвалені зміни до Податкового кодексу України щодо цифрової трансформації. Цими змінами передбачалося введення в дію спеціальної податкової програми для ІТ-бізнесу, яка отримала назву Дія.City.

Програма Дія.City передбачає значну нижчу ставку оподаткування за умови її використання ніж зазвичай. Наприклад, для спеціалістів оподаткування в цій програмі становить лише 5% на податок на доходи фізичних осіб, замість 18% за умови їх працевлаштування в штаті. Різниця очевидна.

Також, компанії, які зареєстровані в Україні (резиденти) при користуванні Дія.City можуть вибирати, яку ставку оподаткування використовувати (податок на прибуток - 18% або податок на виведений капітал - 9%).

Які податки підлягають під систему виведеного капіталу та оподатковуються за ставкою 9%?

  • По-перше, виплата доходів з дивідендів.
  • По-друге, виплата відсотків, комісій, сплата штрафів та інше.
  • По-третє, виплата роялті.
  • По-четверте, виплата доходів від спільної діяльності для резидентів Дія.City.
  • По-п'яте, інші види оподаткування, які зазначені в Законі України № 1946-9.

Податкові переваги Дія.City

Користувачі Дія.City мають можливість і надалі здійснювати співпрацю з фізичними особами-підприємцями. Для таких компаній звичайно є деякі обмеження щодо співпраці з фізичними особами-підприємцями, але якщо річний дохід компанії є менш як 40 млн та якщо вони обрали податок на прибуток, то жодні обмеження їх не стосуються.

Податкові обмеження для Дія.City

Обмеження дивідендів не підлягає оподаткування, якщо вони будуть виплачуватися не більше як один раз на два роки, а сама компанія є платником на виведений капітал. Таким чином законодавець ставить певні податкові обмеження для Дія.City.

Обсяг послуг між компаніями Дія.City та ФОП з кожним роком буде зменшуватися. Так, з початку 2025 року обсяг послуг не може перевищувати 20% від витрат за попередні звітні періоди. Хоча у 2024 році дозволяється не більше 50%.

Отже, якщо аналізувати Дія.City та податки, то можна зробити висновок, що дана програма покликана створити сприятливе економічне становище для ІТ-бізнесу. Але це зовсім нова програма, яка потребує детального вивчення, а в деяких випадках і допомоги спеціаліста в її застосуванні. Якщо є бажання скористатися Дія.City, але не знаєте з чого почати, то варто звертатися за допомогою адвоката в ІТ-сфері, який допоможе розібратися з новоприйнятим законом та особливостями оподаткування в Дія.City. Адже своєчасна правова допомога - це запорука надійної та стабільної роботи бізнесу. А нові цифрові технології це лише частинка складного механізму.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація