"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Єдиноподатник групи 2 орендує приміщення у юридичної особи

Чи припустимо це? Чи можна таке приміщення здати в суборенду громадянину (фізичній особі)? Чи потрібно видавати квитанцію при прийомі готівкової орендної плати? Чи потрібен акт виконаних робіт / послуг?

Почнемо з того, що єдиноподатники групи 2 не обмежені в тому, у кого їм купувати товари / роботи / послуги. Обмеження стосуються лише тих ситуацій, коли єдиноподатник сам виконує роботи / надає послуги для інших осіб. Замовниками можуть бути лише єдиноподатники або громадяни.

Оренда нерухомості – не виняток. Стало бути, якщо єдиноподатник групи 2 вирішив орендувати нерухомість у юрособи, немає приводу для занепокоєння.

Суборенда громадянину. Тут теж без «сюрпризів»:

1) єдиноподатник групи 2 має право займатися суборендою. Здавати в оренду те, що сам орендує. Заборона є тільки на діяльність агентств нерухомості, т. Е. Він не може бути посередником при купівлі-продажу або оренди майна. А особисто здавати в оренду він може як власне майно, так і орендоване;

2) щоб здати нерухомість в суборенду, спочатку потрібно або отримати письмовий дозвіл на це від орендодавця, або в договорі оренди вказати, що підприємець має право передавати майно в суборенду;

3) оскільки підприємець здає в суборенду нерухомість, його клієнтами (орендарями) можуть бути тільки єдиноподатники або В нашому випадку орендар – громадянин;

4) також потрібно пам’ятати про обмеження по здається в оренду площі: взяти в оренду можна будь-яке приміщення, а здавати – тільки ≤ 300 кв. м. нежитлової нерухомості або ≤ 100 кв. м. житлової нерухомості.

Якщо ваше приміщення більше за площею – надлишок використовуйте для себе (або не використовуйте взагалі), але не здавайте його ні в позику, ні в суборенду (навіть виступаючи при цьому як громадянин), інакше податківці позбавлять вас спрощенкі.

Розрахунковий документ та акт. З недавніх пір податківці вимагають, щоб підприємець оформляв квитанцію про отримання готівки (в двох примірниках: собі і орендарю). Краще це вимога виконувати, бо штраф за порушення – «кусюча».

Що ж стосується акту прийому-передачі послуг оренди, то його складати, вважаємо, бажано, але необов’язково.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація