ДІЇ, ЯКІ МОЖУТЬ ВЧИНЯТИСЯ ВІДПОВІДНО ДО АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ДІЇ, ЯКІ МОЖУТЬ ВЧИНЯТИСЯ ВІДПОВІДНО ДО АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ

Час прочитання: 3 хв.

 В разі виявлення помилки в документах, які підтверджують або містять інформацію стосовно актового стану, такі, як документ про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про смерть є кілька варіантів їх виправлення.

 Також, відповідно до законодавства, зміни в актові записи вносять і за наявністю інших підстав, наприклад:

  • усиновлення;
  • відміна усиновлення;
  • встановлення батьківства або материнства.

 Наявні також такі підстави, як доповнення відомостями, скасування або їх відміна. Для прикладу, у зв’язку зі зміною прізвища внесення змін здійснюється в усі документи актового стану.

 Відповідно до Наказу Міністерства юстиції України затверджено правила проведення процедури внесення змін до АЦС, який трактує та визначає чіткий порядок проведення дій спрямованих на вирішення проблеми. Внесення змін до такого роду записів, складених відповідними органами державної реєстрації актів цивільного стану України проводяться відповідними відділами державної реєстрації актів цивільного стану при Міністерстві юстиції України, тобто відділами державної реєстрації актів цивільного стану.

 Якщо уповноважені органи у своєму висновку надають відмову, то вони зобов’язані надати вмотивовані аргументи стосовно неможливості проведення такої процедури. Дане рішення надають право заявнику чи зацікавленій особі на оскарження такого рішення у судовому порядку.

 В юридичному просторі існують такі поняття, як внесення ЗЦС, анулювання актового запису, поновлення актового запису.

≡ Поновлення АЗЦС

 Процедура «регенерації» АЗЦС здійснюється уповноваженими державними структурами- відділами реєстрації таких актів – в разі їх втрати. Заяву на такі дії може подати як громадянин України, так і іноземець, який законно перебуває на території України. Коли актовий запис просто не знаходиться, тобто його немає, або він був втрачений, необхідно цей факт документально підтверджувати.

≡ Ануляція АЗЦС

 Ануляція АЗЦС можлива виключно по місцю його створення на підставі судового ріш., або ріш. певного державного органу реєстрації актів ЦС чи рішення дипломатичного представництва в Україні. До того ж, існують виключні випадки для проведення таких дій: керуючись статтею 119 чи статтею 39 Сімейного кодексу України. Такі ситуації можуть також виникнути за участі іноземців. Наприклад, в разі укладення шлюбу на території України між іноземцем та українцем неможливо перевірити, чи перебуває такий іноземець ще в одному шлюбі в іншій державі світу. Проблематика заключається в тому, що не існує єдиного світового реєстру з відомостями про акти цивільного стану осіб, в тому числі – перебування у шлюбі.

 Керуючись статистичними даними в роботі спеціалістів органів ДРАЦС випадків, коли іноземці перебувають у шлюбі з декількома жінками одночасно – безліч. Все це відбувається із-за того, що немає ніякого контролю. Коли робиться відповідний запит в державу громадянства іноземця щодо отримання інформації стосовно перебування чи не перебування в іншому шлюбі, такі запити як часто просто ігноруються або ж надаються через кілька місяців, а то і років.

Внесення змін до АЗЦС

 Заявка стосовно фіксування змін в АЗЦС приймаються відділами ДРАЦС, шляхом їх занесення в Державний реєстр таких актів. При перевірці заповнених відомостей, в разі відсутності помилок та зауважень, заявник або заявники проставляють власні підписи.

 Стосовно іноземця, то документи на внесення змін подаються за місцем постійного проживання на території України іноземця. І тут часто виникає проблема, оскільки кожен держорган реєстрації актів цивільного стану трактує поняття «постійного проживання в Україні» по різному. Одні розуміють це як обов’язкова наявність у особи посвідки на постійне проживання в Україні. І якщо такої немає- то уповноважені особи відмовляють у проведенні процедури внесення змін. Другі – відправляють одразу на проведення такої процедури в державний орган за місцем реєстрації місця проживання дружини, керуючись тим, що на території України «головнішою» вважається саме громадянин України. Але при всьому цьому зовсім не приймається до уваги те, що внести будь-які зміни стосовно особи має право виключно така особа. І навіть, якщо заявником виступає дружина - персональні дані змінюються виключно за згодою зацікавленої особи. Але ж, коли ми звернемось до законодавчих актів, які регламентують вчинення певних дій в сфері міграційних процесів та перетворень, то зможемо прослідкувати, що визначення «постійне проживання на території України» трактується, як таке місце проживання в Україні (на її території) не менше одного року та який НЕ має постійного проживання в будь-якій іншій державі світу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація