ДІЇ ПРИ ПЕРЕПЛАТІ ВІЙСЬКОВОГО СБОРУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ДІЇ ПРИ ПЕРЕПЛАТІ ВІЙСЬКОВОГО СБОРУ

Час прочитання: 2 хв.

 Часом виникають ситуації надмірної сплати податків, зборів чи інших платежів. Однак при виявленні такого факту кожен бажає повернути свої кошти назад або ж отримати інші можливі вигоди. Тож розглянемо комплекс дій для повернення коштів у випадку виникнення переплати по військовому збору, що повинен вчинити платник податку (в інакшому випадку вони й надалі обліковуватимуться як переплата).

 Відразу варто наголосити, що підпунктом 14.1.115 ПК України, під надміру сплаченими грошовими зобов’язаннями розуміються кошти, що станом на певну дату є зарахованими до бюджету у розмірі, що перевищує визначене грошове зобов’язання такого платника, строк сплати по яких вже настав. Із цього слідує, що платник податку може:

  • Повернути такі кошти;
  • Зменшити наступне податкове зобов’язання із військового збору;
  • Оплатити грошове зобов’язання із інших податків;
  • Оплатити податковий борг.

  Визначимо механізм дій та особливості даних процедур

 Початковим етапом такого повернення є подання відповідної заяви.

 Така заява подається до контролюючого органу у вже звично встановлені 1095 днів, що розраховуються від дня виникнення такої переплати. Варто зазначити, що така заява не має встановленої шаблонної форми, тому платник може самостійно її скласти. При цьому важливо зазначити інформацію в заяві щодо напряму погашення (на розрахунковий рахунок в банку; на погашення в рахунок інших періодів; на погашення податкового боргу; повернути готівкою) (врегульовано пунктом 43.4 ПК України).

 При цьому в заяві зазначається загальна інформація про платника податків:

  • найменування (прізвище ім’я по-батькові у випадку якщо це фізична особа);
  • адреса місцезнаходження (проживання);
  • контактні дані;
  • дата та підпис.

 Обов’язково в заяві також вказати точну суму переплати, що відображається в кабінеті платника, оскільки в протилежному випадку, згідно з наказом Мінфін від 15.12.2015 року № 1146, якщо вказана платником сума за даними податківців в повному обсязі відсутня, то органи Державної податкової служби України направляють відмову з повернення коштів, із зазначенням пропозицією з проведення звірки таких сум. Відмова надсилається у строк для підготовки висновку для Казначейства (про це йтиметься далі).

 Наступним етапом є розгляд даної заяви контролюючим органом. Так, його посадова особа у 20 денний строк з моменту реєстрації заяви, здійснює її розгляд та не менш як за п’ять днів до закінчення цього строку готує висновок і направляє його для виконання в орган казначейського обслуговування, який зобов’язаний на протязі 5-ти робочих днів з моменту отримання висновку, повернути такі надмірно сплачені грошові кошти.

 Якщо у Вас виникли складнощі із поверненням надміру сплачених податків або потребуєте комплексного бухгалтерського супроводу – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми станемо надійним податковим та бухгалтерським партнером Вашого бізнесу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація