ДЕКЛАРУВАННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ДЕКЛАРУВАННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Час прочитання: 2 хв.

Це питання є важливим – особливо для іноземців, котрі на законних підставах мешкають в Україні. При цьому немає значення, йдеться про постійне чи тимчасове проживання. Є встановлений порядок, якого потрібно дотримуватися. Розповімо про нього більш детально, а також згадаємо нормативно-правові акти, які регулюють це питання.

Реєстрація/декларування місця проживання: відмінності

У листопаді 2021 року набув чинності Закон, який має назву «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні». У ньому вказано ряд важливих положень, на які особливо варто орієнтуватися іноземцям, котрі на законних підставах перебувають в Україні.

Перш за все, слід розмежувати поняття проживання та перебування. Проживання стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово чи постійно мешкають у нашій державі, з огляду на одну з багатьох законних підстав, передбачених у законодавстві. А реєстрація місця перебування передбачена для тих іноземців та осіб без громадянства, котрі звернулися до України за захистом та отримали відповідну довідку з цього приводу.

До слова, юристи нашої компанії мають хороший досвід у правовому супроводі таких запитів. Ми добре знаємо, як важливо отримувати якісну допомогу людям, які хочуть унормувати свої відносини з державою, котра приймає. Добре знаючи усі вагомі аспекти щодо юридичного супроводу в таких питаннях, ми сприяємо тому, аби наші клієнти почувалися в Україні комфортно. Тим більш – усі законні механізми для цього є, важливо лиш вміти ними користуватися.

Правові особливості декларування місця проживання

Для декларування місця проживання особи потрібно в електронній формі подати відомості, аби вони потрапили у Єдиний державний веб-портал електронних послуг декларації про місце проживання. Це можуть бути такі типи житла, як:

  • Приватне. Це житло повинне бути у відповідному Державному реєстрі.
  • Гуртожиток. Ідеться про житло, яке не перебуває у приватній власності. Тут потрібна згода від особи, яка здійснює управління гуртожитком.

Щодо реєстрації місця проживання чи перебування, то там зовсім інший механізм. Особа подає заяву до реєстру територіальної громади. Така заява подається у паперовій формі. При цьому житло може належати до будь-якої форми власності.

Підбиваючи підсумки

Отож, законодавці врегулювали згадані питання достатньо ретельно. Та цілком зрозуміло, що людям, які лише прибули до України та далекі від тутешнього правового контексту, буває складно розібратися в цих питаннях одразу. Тож потрібна якісна консультація та супровід справи до позитивного результату. Такий супровід належить до спеціалізації нашої юридичної компанії, тому звертайтеся – вам допоможуть хороші фахівці.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація