• Prikhodko&Partners
  • Ми і ЗМІ
  • Ми і ЗМІ
  • Стаття ДЕКЛАРАЦІЯ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК: ЯК ПІДТВЕРДИТИ/ВІДОБРАЗИТИ ВИТРАТИ БЕЗ «ПЕРВИНКИ», ПОДАТКОВІ РІЗНИЦІ ТА БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА ЗСУ
ДЕКЛАРАЦІЯ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК: ЯК ПІДТВЕРДИТИ/ВІДОБРАЗИТИ ВИТРАТИ БЕЗ «ПЕРВИНКИ», ПОДАТКОВІ РІЗНИЦІ ТА БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА ЗСУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ДЕКЛАРАЦІЯ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК: ЯК ПІДТВЕРДИТИ/ВІДОБРАЗИТИ ВИТРАТИ БЕЗ «ПЕРВИНКИ», ПОДАТКОВІ РІЗНИЦІ ТА БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА ЗСУ

Час прочитання: 2 хв.

З запровадженням воєнного стану питання оподаткування знову набули актуальності. Оскільки з'явилося багато питань щодо подання декларацій з податку на прибуток, як показувати підприємству благодійну допомогу на Збройні сили України та інше.

Декларація

Декларація заповнюється за формою (з урахуванням нововведень, які були внесені Наказом № 58) платниками податків, починаючи зі звітного періоду, тобто з 2 півріччя 2022 року.

Що змінилося?

До Декларації додано новий рядок 06.2МПЗ, що називається «Податок на прибуток у вигляді мінімального податкового зобов’язання», а також відповідно оновленим додатком мінімального податкового зобов'язання, в котрому платниками податку вказуються власники, орендарі, користувачі на інших умовах земельних угідь, що віднесені до сільськогосподарських земель, проводитиметься, у відповідності з пунктом 141.9 статті 141 ПК України, розрахунок загального МПЗ та різниці, яка є між сумою такого зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних угідь. У заголовку Декларації зазначену окрему особливу відмітку таку як «платник податку», що визначає податок на прибуток який показано у вигляді мінімального податкового зобов’язання».

Як показати благодійну допомогу?

У бухгалтерській звітності безоплатні передачі ТМЦ повинні показуватися у витратах того періоду, в якому вони були здійснені, і, звісно, впливатимуть на фінансовий результат до оподаткування. Це означає, що якби не війна, за безоплатні передачі ТМЦ мали б хвилюватися лише ті платники податку, котрі мають використовувати або добровільно використовують податкові різниці, вказані у розділі третьому ПКУ. Насамперед це платники податку з великим доходом, чий річний дохід за минулий рік перевищує 40 млн грн (п.п. 134.1.1 ПКУ).

Саме для такої категорії платників п.п. 140.5.9 ПКУ передбачено «збільшувальну» податкову різницю саме на ту суму коштів або вартість товарів, які безоплатно передані (перераховані) неприбутковим, до яких, зокрема, належать Збройні сили України як організація, що утримується за кошти державного бюджету України, в розмірі 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного періоду.

Разом з тим, на період дії воєнного стану, згідно з п.п. 69.6 підрозділу десятого розділу XX «Перехідні положення» ПКУ коригування, встановлені п.п. 140.5.9 ПКУ, на суми коштів та безоплатних передач товарів для потреб ЗСУ не проводяться, що більше, навіть без обмеження розміру таких передач. Контролюючі органи в інформаційному листі від 01.03.2022 р. та в категорії 102.02 ЗІР аналогічно підтвердили, що суми коштів і товарів, перерахованих або переданих ЗСУ, включаються до складу витрат без будь-яких обмежень.

Отже, якщо потрібно допомога або консультація щодо бухгалтерського обліку або оподаткування варто відразу звертатися до спеціалістів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація