ОСОБЛИВОСТІ СПЛАТИ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

ОСОБЛИВОСТІ СПЛАТИ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

Час прочитання: 2 хв.

Чинна податкова система України, що відображена у Податковому кодексі України містить значний перелік податків, що справляється в державі. Одним із таких податків є податок на нерухоме майно. Такий податок притаманний багатьом державам світу, однак має певні особливості справляння в Україні.

 При цьому, окреме правове регулювання присвячено податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Цікавим є факт того, що законодавство не містить визначення поняття нерухоме майно, наводячи лише в Цивільному кодексі (статті 181) певний перелік таких об’єктів. Варто погодитися, що нерухоме майно - це частина земної поверхні і все те, що з нею пов'язано настільки міцно, що цей зв'язок не може бути порваний без порушення виду та призначення речі.

 Даний податок є різновидом податку на майно та регулюється розділом 12 Податкового кодексу України (Закон № 2755-VI). Тож опишемо у даній статті загальні особливості справляння вказаного податку.

 Платниками податку є як фізичні так і юридичні особи. Обов’язковою умовою є перебування таких об’єктів на праві приватної власності. При цьому нерухомість може бути як житловою, так і нежитловою. Також є певні пільги, які полягають в не оподаткуванні об’єктів:

  • органів публічної влади;
  • що належать малозахищеним верствам населення (діти-сироти, діти з інвалідністю тощо);
  • сільськогосподарських товаровиробників;
  • релігійних організацій;
  • навчальних закладів;
  • гуртожитки тощо.

 Для оподаткування має значення площа вказаного об’єкта. Тобто базою оподаткування є площа, яка визначається в квадратних метрах. При цьому податковим законодавством передбачені пільги, що розповсюджуються на наступні об’єкти :

  • Квартири – (не оподатковується площа в розмірі 60 квадратних метрів (далі – кв. м.);
  • Будинок – (не оподатковується площа в розмірі 120 кв. м.);
  • Якщо у Вас є квартира та будинок - (не підлягає оподаткуванню площа 120 кв. м.).

 Розмір ставки податку на нерухоме майно встановлюється органу місцевого самоврядування (відповідна рада чи ОТГ). Він не може перевищувати 1,5% мін. зар. плати (у державному бюджеті на 2021 рік така зар. плата становить 6000 грн.). Таким чином, станом на 2021 року сума податку на 1 кв. м. не може бути більше 90 гривень. Податок сплачується на підставі ППР, яке надсилається платнику податків Державною податковою службою до 1 липня.

 Певна особливість стосується юридичних осіб, оскільки вони самостійно обчислюють суму податку та сплачують податок до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів після вручення податкового повідомлення-рішення.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» спеціалізується на наданні послуг фізичним та юридичним особам у сфері нерухомого майна. Якщо у Вас виникли питання або ж проблеми – звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо та станемо Вашим надійним партнером у сфері нерухомості!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація