E-mail
kravchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права

Зв'язатися зараз

ВИЯВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДАЧІ КВАРТИРИ В ОРЕНДУ

Питання оподаткування завжди гостро стоїть у платників податків як фізичних, так і юридичних осіб. Не винятком є і сфера нерухомості, що також є об’єктом оподаткування.

Сьогодні розкриємо питання: “Чи може Державна податкова служба дізнатися, що Ви здаєте квартиру в оренду?”

Почнемо з того, що практично будь-який дохід громадян (не суб’єктів господарювання) обкладається податком: за ставкою 18 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % військового збору. Сюди ж відноситься отримання доходу від здачі квартир в оренду. Оподаткування в такій ситуації відбувається за результатами річного декларування, тобто особа сама визначає суму податкового зобов’язання у річній декларації.

Слід зазначити, що ринок нерухомості досить сильно знаходиться в тіні, що є предметом обговорень на рівні уряду та парламенту. Через це планують внести зміни до законодавства. Зокрема, одним із напрямків реформування є створення електронної системи обліку квартир, що здаються, а договір пропонують укладати через «ДІЮ» чи нотаріуса.

Разом з тим, вже зараз у податківців наявні відразу кілька перевірених способів встановлення таких об’єктів оподаткування.

Життєві обставини

Будь-яка ситуація, яка доведе справу чи інформацію про оренду до суду, поліції або дільничного може стати підставою для нарахування податкового зобов’язання.

Наприклад, якщо власник впевнений, що орендар в квартирі щось пошкодив або викрав при виїзді; ситуація із затопленням квартири і з’ясуванням винної особи теж встановить факт здачі майна в оренду.

Регулярні платежі

Банківські установи почали все частіше проводити фінансовий моніторинг та аналізувати регулярні платежі на рахунки громадян. Якщо на ваш рахунок раз на місяць падає стала сума від одного відправника, це породжує зайві питання. Звичайно, це охороняється банківською таємницею, однак у кожного правила є винятки.

Кілька квартир

При таких перевірках податкова використовує дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру митної служби, щоб розуміти, які квартири у громадянина у власності і де проживає він сам, а де – інші громадяни.

Здача квартири для організації

Якщо ви здавали квартиру організації, то при її перевірці можуть дійти і до Вас.

Факт здачі розкриється при вивченні договорів компанії – там буде вказано, за оренду якої квартири перераховувала вам гроші бухгалтерія. Крім того, потрібно також розуміти, що юридична особа у такому випадку виступає щодо Вас податковим агентом і зобов’язана утримати і сплатити податок.

Скарга від інших осіб

Поскаржитись до податкової про те, що громадянин здає квартиру і не платить податки, може хто завгодно, але частіше це сусіди і орендарі. Сусіди можуть бути незадоволені як вашими орендарями, так і поскаржитися з шкідливості – може не давати спокою той факт, що ви заробляєте на своїй квартирі.

Тож питання оренди нерухомого майна є досить складним та важливим, а тому звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери» – ми з радістю Вам допоможемо.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація