ЧИ ПОТРІБНО ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ОТРИМУВАТИ БУДІВЕЛЬНИЙ ПАСПОРТ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ЧИ ПОТРІБНО ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ОТРИМУВАТИ БУДІВЕЛЬНИЙ ПАСПОРТ

Час прочитання: 2 хв.

Запровадження в Україні воєнного стану вплинуло на чимало сфер суспільного життя. Наприклад, у багатьох аспектах законодавство стало більш гнучким та відповідним до непростих нинішніх умов. Зокрема це стосується й тих нормативно-правових актів, котрі регулюють сферу проведення будівельних робіт. Пропонуємо розглянути більш детально, що ж змінилося з настанням воєнного стану.

Навіщо Кабмін змінив законодавство

Зміни у правовому регулюванні будівельної галузі були пов’язані з тими об’єктивними збитками, які спричинила війна. Чимало жител на сьогодні пошкоджено чи зруйновано. Аби здійснювати їх реконструкцію чи капітальний ремонт, потрібно, аби законодавча база не створювала для цього перепон. Те саме стосується і зведення нових будинків замість зруйнованих старих.

Саме згаданий фактор зумовив те, що Уряд прийняв Постанову №722 від 24 червня нинішнього року для кращого регулювання цих питань. Тепер, коли сертифікований архітектор чи інженер-проектувальник завантажує до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва схему намірів забудови земельної ділянки, деякі з об’єктів нерухомості можуть будуватися без будівельного паспорта. Серед цих об’єктів перебувають:

  • індивідуальні будинки – як житлові, так і садові чи дачні;
  • інші будівлі, якщо вони не є вищими, аніж 2 поверхи.

Підставою до будівництва є містобудівна документація на місцевому рівні, або ж цільове призначення тих земельних ділянок, на яких зводитимуться споруди.

Який механізм регулювання передбачено

Місцеві органи, до яких подається заява щодо будівництва, повинні дати на неї відповідь протягом 10 днів. Це може бути як погодження, так і відмова у праві будівництва або його обмеження, якщо є об’єктивні підстави для цього. Наприклад, у другому та третьому випадках може йтися про землі, використання яких обмежується нормами законодавства, спрямованими на охорону культурної спадщини.

Що ще змінилося     

Також законодавство стало більш гнучким до строків виконання робіт, пов’язаних з:

  • оздобленням фасадів;
  • благоустроєм території довкола будівлі.

Не лише на час воєнного стану, а й упродовж 3 місяців після його завершення можна буде переносити такі роботи. Важливо лише правильно їх оформити. Замовник будівельних робіт має зробити запис про це у документації щодо готовності споруди до експлуатації. Однак важливо знати, що тут є один виняток – роботи, спрямовані на облаштування пішохідних комунікацій чи проїзду для транспорту.

Ті повідомлення про початок будівництва, які були подані на основі згаданої постанови, як і видані дозволи, є чинними аж до того моменту, доки будівельні роботи не завершаться.

Підбиваючи підсумки…

Отож, законодавство, яке регулює сферу будівельних робіт, суттєво змінилося з настанням воєнного стану. З одного боку, воно дало змогу громадянам, чиї домівки було суттєво пошкоджено або зруйновано, без перешкод проводити необхідні роботи, спрямовані на їх відновлення. З іншого, є чіткі рамки, у яких це можливо.

Таким чином, люди, котрі бажають звести 3-, 4- чи 5-поверховий будинок без звичних документів, користуючись нинішньою ситуацією, не мають такої можливості. Законодавчі межі не передбачили «шпаринок» для подібних зловживань, що робить впроваджені норми актуальними саме для тих, кому вони дійсно мають допомогти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація