E-mail
kravchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права

Зв'язатися зараз

ЧИ ПОТРІБНІ ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕПЛАНУВАННЯ?

Чи потрібно отримувати дозвільні документи для здійснення перепланування в квартирі?

З таким питанням зустрічається чи не кожна особа, що планує здійснити відповідні роботи. Це пов’язано з тим, що здійснення перепланування дозволяє оптимізувати площу будь-якого приміщення, додати чи виокремити кімнату, або ж навпаки збільшити площу за рахунок сусіднього приміщення. Досить часто під переплануванням розуміють ремонтні роботи, що пов’язані зі зміною розташування стін у квартирі, в порівнянні з їх первинним місцезнаходженням. Поряд з цим таке твердження не є істинним.

Насамперед варто вказати, що чинне законодавство України прямо не визначає, що таке перепланування. Для цього юристи керуються Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій від 17.05.2055 року.

Так, переплануванням вважаються наступні дії:

  • перенесення та розбирання перегородок;
  • перенесення та влаштування дверних прорізів;
  • улаштування та переустаткування тамбурів;
  • прибудова балконів на рівні перших поверхів у багатоповерховому будинку.

Цивільним законодавством встановлено, що власник користується і розпоряджується своїм майном на власний розсуд.

Крім того, статтею 383 Цивільного кодексу передбачено, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі. При цьому такі зміни не повинні призводити до порушень прав власників інших квартир та приміщень, не порушувати санітарно-технічні вимоги і правила експлуатації будинку.

Щодо нормативного регулювання даного питання, то також варто згадати й постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію» від 07.06.2017 року № 406.

Таким чином, дії в об’єкті нерухомості, що відносяться до перепланування не потребують отримання жодних дозвільних документів, що полегшує процес проведення робіт та економить час. Однак, як і в кожному правилі, процедура перепланування містить виняток. Якщо Ваша квартира знаходиться в будинку, що віднесений до історико-культурної спадщини, то отримання дозвільних документів навіть для перепланування є обов’язковим.

В будь-якому випадку, якщо Ви запланували здійснення будівельних маніпуляцій із конструкціями у об’єкті нерухомості, радимо Вам отримати консультацію у кваліфікованих спеціалістів, а саме юристів по нерухомості. Отримання дозвільних документів для будівництва це завжди легше, ніж легалізувати дії, проведені без відповідних дозволів.

Нехтування юридичними питаннями при втручанні в конструкції нерухомого майна створить значні проблеми у майбутньому для його власника, зокрема при відчуженні такого майна.

В структурі юридичної компанії «Приходько та Партнери» діє цілий юридичний відділ по роботі з нерухомістю. Наші спеціалісти знають та вміють обрати найбільш оптимальний варіант у конкретному випадку.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація