Фото: Чи можуть мобілізувати заброньованих осіб?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Чи можуть мобілізувати заброньованих осіб?

Час прочитання: 2 хв.

На разі, однією з підстав для отримання відстрочки є бронювання військовозобов’язаних від підприємства на якому особи офіційно працевлаштовані. Відповідно після отримання ‘’броні’’ військовозобов’язані особи отримують відстрочку.

Проте розповсюдженим запитанням є, чи все таки можуть мобілізувати вже заброньованих осіб. Одразу варто зазначити, що вже офіційно заброньованих осіб без їх особистої згоди не можуть мобілізувати на термін дії бронювання. Оскільки згідно зі ст.23 ЗУ ‘’Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку’’ бронювання є офіційною підставою для відстрочки від мобілізації під час дії в країні військового стану. Тому мобілізація осіб із відстрочкою за підстави бронювання – не можлива, якщо такі особи не виявили особистої згоди проходити військову службу.

Варто розуміти, що мобілізація можлива у разі анулювання відстрочки у військовозобов’язаної особи за цієї підстави. Безпосередньо анулювання такої відстрочки можливе у ряді чітких випадків.

  • Перш за все, це коли закінчується термін дії бронювання.
  • По-друге, в тих випадках коли було ліквідовано те підприємство, яке бронювало своїх працівників або звільнення заброньованого працівника з підприємства яке надавало бронювання. Також такими підставами є виконання підприємством мобілізаційного завдання чи замовлення.

Або якщо підприємство по тій чи іншій причині втратило статус критичної інфраструктури. В таких випадках, тоді відповідно анулюється бронювання і особа втрачає право на відстрочку і може бути мобілізованою. В інших же випадках, мобілізація заброньованих осіб є неможливою.

Отже заброньовані особи на період мобілізації у встановленому порядку Кабінетом Міністрів України за державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, організаціями і установами – не можуть бути мобілізовані і така мобілізація буде незаконною та порушуватиме чинне законодавство.

Але у разі виявлення бажання заброньованою особою проходити військову службу, вона може з’явитись до ТЦК, заявити про таке бажання, пройти ВЛК і тоді може бути мобілізованою до збройних сил.

 

Втім, на практиці можуть траплятися різні ситуації. Ніхто не застрахований від можливого посадового свавілля працівників ТЦК. Ми неодноразово дізнаємося з медіа та розповідей знайомих про подібні зловживання. Тому важливо завжди мати під рукою контакти хорошого юриста, який спеціалізується у царині військового права. Він допоможе відстояти права свого клієнта, коли на них посягають.

Часто буває так, що навіть коли людина упевнена в своїй правоті, вона розгублюється, відчуваючи на собі тиск посадовців. Юридична підтримка та представницька функція адвоката у взаємодії громадянина з уповноваженими державними органами допомагає вирішити ситуацію, не поступаючись своїми правами.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.1

Кількість оцінок:

14

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація