Чи можуть мобілізувати, якщо не служив в армії?

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв про відстрочку

Зв'язатися зараз

Чи можуть мобілізувати, якщо не служив в армії?

Час прочитання: 3 хв.

Попри те, що захист незалежності та територіальної цілісності Батьківщини є почесною справою, важливо, аби у цих питаннях дотримувалися права громадян. На практиці ми часто бачимо зворотне, а досвід адвокатської компанії «Приходько та партнери» у супроводі клієнтських запитів, пов’язаних з військовим правом, свідчить про те, що людський фактор та перевищення службових повноважень посадовими особами військкоматів часто робить свою справу. Відтак, клієнту доводиться додатково відстоювати ті права, які передбачені чинними нормативно-правовими актами.

Чи можуть мобілізувати, якщо не служив в армії? - information deskЧи підлягають мобілізації ті, хто не проходив строкову службу в армії?

Так, відповідь на це питання є ствердною. Усі чоловіки з 18 і до 60 років підлягають мобілізації, за винятком ситуацій, прямо передбачених законодавством. Особи, які не проходили строкову службу, до цих винятків не належать. Такі особи складають так званий громадський резерв – людей, які можна залучити до комплектування ЗСУ, а також інших військових формувань, оскільки вони не мають обмежень по віку та стану здоров’я.

Це означає, що такі громадяни підлягають мобілізації. Однак тут вагомо розуміти те, що їх не мають права одразу відправити на фронт. Про це – далі.

Чи можуть мобілізувати, якщо не служив в армії? - team informationЯким чином відбувається підготовка?

Тих громадян, які раніше не проходили військову службу, мають в обов’язковому порядку направити до навчальних центрів ЗСУ. Завданням цих центрів є забезпечення для них належної та повноцінної підготовки. Лише після цього має відбуватися відправлення до військових частин.

Воєнний стан в Україні наклав свої обмеження на терміни підготовки, передбачені у навчальних центрах для сержантського та рядового складу. Підготовка має тривати від 7 до 20 діб. Точна кількість діб залежить від конкретної спеціальності. Також у чинних законодавчих нормах закріплено, що підготовка має відбуватися без зниження якості навчання. А тому направляти такого мобілізованого на передній край до того, як він отримав навички належної підготовки та володіння зброєю, категорично заборонено.

 

Чи можуть мобілізувати, якщо не служив в армії? - bilij vijskovij kvitok pid chas vijni

Чи можуть мобілізувати, якщо не служив в армії? - brand protection 2Як відбувається на практиці?

Якщо відійти від того, про що говорять правові норми, та зануритися у реальний практичний контекст, то ситуація часто є більш сумною, а мобілізовані стикаються з різноманітними зловживаннями посадових осіб військкоматів по відношенню до себе. Звісно, йдеться далеко не про всі випадки, але загальна тенденція та практика юристів свідчать про скарги щодо численних зловживань. Тому, аби їм протистояти та відстоювати своє право на належну підготовку, варто скористатися юридичною допомогою.

 

Чи можуть мобілізувати, якщо не служив в армії? - group protectionЧим може бути корисною взаємодія з нами?

Фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно здійснюють правовий супровід справ, пов’язаних з військовим правом. Ми надаємо консультації у зручних для клієнтів форматах. Це може бути консультація у нашому офісі, по відеозв’язку, по телефону або навіть у письмовому вигляді, якщо ви перебуваєте в таких умовах, де незручно говорити.

Ми детально проконсультуємо вас, відповівши на всі актуальні питання. А якщо виникне потреба, то здійснимо представництво ваших прав та інтересів у взаємодії з уповноваженими органами. Тож звертайтеся та не дозволяйте порушувати ваші права посадовим особам.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація