Чи можуть мобілізувати до 25 років, якщо не служив?
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Чи можуть мобілізувати до 25 років, якщо не служив?

Час прочитання: 3 хв.

Питання мобілізації на сьогодні є як ніколи актуальне. Адже загальна мобілізація в країні проходить близько півтора роки. У зв'язку з цим людей , а особливо чоловіків різних вікових груп хвилює чи можуть їх мобілізувати. Зокрема стосується осіб до 25 років, які раніше не проходили військової служби.

Статус особи до 25 років

З цього питання варто зауважити, що чоловіки від 18 до 25 років, які раніше не проходили військової служби та не мають військової кафедри вважаються призовниками, тобто такими, що можуть бути призвані на проходження строкової військової служби.

 

Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” вказує про те, що мобілізовані можуть бути чоловіки які є військовозобов'язані. Отже, цілком логічно, що особа, яка має статус призовника не є військовозобовязаною, а отже не може бути мобілізованою. Але така категорія осіб може підлягати мобілізації виключно за їх добровільною згодою.

Чи можуть вручити повістку особі до 25 років?

Так, можуть. Закон не обмежує категорії чоловіків, яким не можуть бути вручені повістки, але це робиться з метою уточнення військово-облікових даних. Вручення повістки особі до 25 років, яка раніше не проходила військової служби не означає її мобілізації. Хоча на практиці можна зустріти випадки, що таких чоловіків все ж таки мобілізують.

Різниця між статусом призовника та військовозобовязаного

Основна різниця в цих статусах це те, що до 25 років особа, яка не проходила військової служби знаходиться на обліку як призовник. Після проходження військової служби така особа знімається з обліку призовника і переходить на облік військовозобовязаного. Перебування одночасно на двох обліках не допускається. До недавнього часу призовний вік становив до 27 років, але у зв'язку з змінами в законодавчі акти він знизився до 25 років.

Отже, за загальним правилом та чинним законодавством мобілізувати особу до 25 років, яка не проходила раніше військової служби не можна. Якщо такі випадки відбуваються, то це є порушенням законодавства про військовий облік. В окремих випадках їх можна оскаржити в законом встановлений спосіб.

 

Рекомендації

Якщо є побоювання, що Ваші права пов'язані з військовою службою та мобілізацією, як громадянина, можуть бути порушені або необхідна фахова консультація чи порада - не нехтуйте правовою допомогою. Адже чим раніше Ви звернетеся до адвоката з військового права, тим швидше можна буде уникнути непорозумінь з військовим обліком, призовом і мобілізацією.

Щоб розрахувати вартість допомоги юриста при оформленні відстрочки від мобілізації - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з військового права Вам зателефонує для уточнення інформації та аналізу конкретно Вашої ситуації та під час консультації запропонує варіанти рішення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація