Чи можуть мобілізувати батька дитини з інвалідністю?
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Чи можуть мобілізувати батька дитини з інвалідністю?

Час прочитання: 2 хв.

Під час активної мобілізації в Україні, варто знати про те, що є категорія осіб, які не підлягають мобілізації. До такої категорії осіб і входять батьки дітей з інвалідністю.

Адже згідно абзац 5 ч.1 ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

  • жінки та чоловіки,
  • опікуни,
  • піклувальники,
  • прийомні батьки,
  • батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Відповідно до цієї норми, батько, який має дитину з інвалідністю – може претендувати на отримання відстрочки. Але сам факт наявності дитини з інвалідністю, не зможе  врятувати від мобілізації. Оскільки, відстрочка надає законне право уникнути мобілізації. Відповідно, за таких підстав слід належним чином оформити документи, які підтверджуватимуть відстрочку.

Перш за все, необхідно зібрати певний пакет документів.

До таких документів входить:

  • свідоцтво про народження дитини,
  • копія паспорту дитини (за наявності),
  • військово-обліковий документ,
  • посвідчення інвалідності.

Проте деяким ТЦК та СП недостатньо цього пакету документів і вони вимагають додатково надати свідоцтво про шлюб та підтвердити спільне місце реєстрації батька з дитиною. Після збору вищезазначених документів, слід скласти заяву на отримання відстрочки від мобілізації та подати цю заяву з нотаріально завіреними копіями документів. Після вчинення таких дій, відповідний ТЦК має надати відстрочку. Варто розуміти, що за абз.5 ч.1 ст.23 ЗУ ‘’Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку’’, право на відстрочку мають тільки чоловіки у яких на утриманні та вихованні діти з інвалідністю до 18 років.

Проте, є і інший пункт вищевказаної статті, який звільняє від мобілізації і батьків дітей з інвалідністю, якщо дітям більше 18 років. Таке право передбачене аб.7 ч.1 ст.23 ЗУ ‘’Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку’’.

А саме : "жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи". Тобто в такому разі, також можна отримати відстрочку і уникнути мобілізації. Проте окрім свідоцтва про народження, про шлюб, копії паспорта дитини, довідки МСЕК по інвалідності та військово-облікового документу, варто довести факт утримання повнолітньої дитини. В подальшому процедура отримання відстрочки є аналогічною до першого варіанта. Проте в такому разі, підходить виключно перша та друга група інвалідності у дитини військовозобов’язаного чоловіка. Варто додати, що про біологічну саме спорідненість дитини з батьком, в цій нормі нічого не зазначено.

 

Отже, чоловіки на утриманні та вихованні яких перебувають діти з інвалідністю, мають право отримати відстрочку та уникнути мобілізації на законних підставах.

Тому, щоб коректно зібрати весь необхідний пакет документів,скласти заяву та отримати відстрочку, звертайтесь до наших спеціалістів і вони допоможуть вирішити це питання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація