Фото: Чи можуть мобілізувати багатодітного батька?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Чи можуть мобілізувати багатодітного батька?

Час прочитання: 3 хв.

Питання пов'язані з мобілізацією набирають обертів. В мережі ширяться чутки про те, що багатодітні батьки можуть бути мобілізованими. Але потрібно ретельно перевіряти інформацію та з'ясувати всі нюанси у адвокатів, а не шукати консультацій в інтернеті та вірити чуткам.

Багатодітним батькам надається відстрочка від мобілізації. До багатодітних батьків належать чоловіки та жінки, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

Що каже Закон?

В Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не має поняття “багатодітний батько”. Ст. 23 вказаного Закону вказує на те, що не підлягають мобілізації особи, які мають на утриманні троє або більше дітей до 18 років.

Багатодітний батько - це чоловік, який має троє або більше дітей. Але у вищезазначеному Законі не має формулювання “багатодітний батько”, а є особа, яка утримує троє та більше дітей. Тобто, бути батьком трьох дітей замало, потрібно їх утримувати.

Документи:

  • Свідоцтво про народження дітей, де особа вказана батьком;
  • Посвідчення багатодітної сім'ї, де вказано, що особа є батьком трьох або більше дітей.

Якщо не має вказаних документів?

Якщо чоловік не має свідоцтва про народження дітей, та не спілкується з їх матір'ю, то може отримати дублікати свідоцтв про народження дітей звернувшись до органів ДРАЦС.

Але потрібно розуміти, що для того, щоб отримати відстрочку потрібно підготувати повний перелік документ та написати заяву. Для цього краще підготуватися та все узгодити з юристом. Адже ситуації бувають кардинально різними. Наводимо декілька з них:

  • Приклад один

Подружжя розлучене, батько сплачує аліменти на трьох дітей. В такому випадку є підстави для відстрочки від мобілізації, оскільки сплата аліментів підтверджує факт утримання.

  • Приклад два

Подружжя розлучене, батько має заборгованість зі сплати аліментів більше як три місяці. В цьому випадку розраховувати на відстрочку за вказаною підставою не варто, оскільки підтвердити факт утримання буде проблематично.

  • Приклад три

Особа має двох дітей від попереднього шлюбу, сплачує аліменти та перебуває у повторному шлюбі з жінкою, яка має дитину. У цьому випадку чоловік матиме право на відстрочку за умови, якщо батько дитини у повторному шлюбі аліментів не платить або його не має.

Як вбачається з вищенаведених прикладів, сам факт наявності трьох дітей не може бути однозначною підставою для отримання відстрочки від мобілізації. Тому в окремих випадках мобілізувати багатодітного батька можуть. Для того, щоб детальніше розібратися в кожній конкретній ситуації необхідно звертатися до адвоката, адже кожна історія є індивідуальною.

Наведено лише деякі приклади, які зустрічаються найчастіше, але насправді їх може бути набагато більше. Варто пам'ятати, що якісна правова допомога - гарантія дотримання прав громадян.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.0

Кількість оцінок:

15

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація